Українські вечорниці у Лесівському НВК Старобогородчанської ОТГ

Дата: 04.12.2017 11:24

« Одцвіла Покрова і покрила хату теплом,

а господарів – щастям і добром»

Саме з такою назвою було проведено свято осені у Лесівському НВК

Україна... Рідний край. Золота, чарівна сторона. Земля, рясно уквітчана, зеленню закосичена. Стільки ніжних, ласкавих слів придумали люди, щоб висловити свою любов до краю, де народились.  З давніх-давен линули по світу слова про Україну, про щирий і працьовитий народ, про зелені гаї, про тихі ріки та озера. Наша Україна славиться багатими традиціями та обрядами. Той, хто не черствіє душею та сповнений любові та доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу.

Настали довгі вечори глибокої осені, та й зима вже незабаром настане.

і почались вечорниці:

В маленьких селах

І в обласній столиці.

В давні часи коли наставала осінь і всі роботи на городах та полях були зроблені в українських селах розпочиналися вечорниці. Люди вишивали, пряли, дерли пір'я на подушки, співали, танцювали, жартували , хлопці та дівчата грали ігри. А ще  пригощали дівчата хлопців різними стравами а найчастіше варениками та пампушками, а для маленьких дітей розказували різні казки. От і на наших вечорницях були і ігри, і частування, і жарти, і змагання, і танці, і співи…

А дошкільна група привітали всіх присутніх з осіннім святом і показала українську народну казку «Ріпка».

Ми мали чудову нагоду погратися в ігри, в які грали наші дідусі та бабусі, а також поринути в минуле нашого народу, пов'язане з традиціями. Головне наше завдання полягає в тому, аби ці традиції не забулися, а примножувалися та продовжувалися. Міцний наш рід, жива в ньому пам'ять про минуле.  Тож бережіть цю прекрасну, багату скарбницю: в ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня.