Старобогородчанська громада
Богородчанський район, Івано-Франківська область

Новини

Вітаємо

Дата створення: 19:12 03.11.2017

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Дата створення: 17:51 03.11.2017

У закладах освіти Старобогородчанської ОТГ з 23 по 27 жовтня проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Під час якого проведено багато цікавих заходів відповідно до розробленого плану. З учнями проведено бесіди, рольові та дидактичні ігри, спортивні розваги, практичні заняття спрямовані на формування у дітей цілісного  ставлення до власного здоров’я та життя, поліпшення якості роботи з питань особистої безпеки та захисту життя. Вони повторили правила поведінки на вулиці та переходу дороги в безпечних місцях; правила поводження з вогнем,  небезпечними речами та речовинами. Також діти взяли участь у створенні колажів на різну тематику з БЖД. Тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна і повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь,  навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому. Для учнів цей тиждень пройшов корисно, повчально і цікаво.

Конкурс дитячого малюнку з нагоди відкриття Центру надання адміністративних послуг у Старобогородчанській ОТГ

Дата створення: 10:38 03.11.2017

Відповідно до розпорядження голови Старобогородчанської сільської ради ОТГ Ярослава Здерки від 20.10.2017 р. № 77 «Про проведення конкурсу  дитячого малюнку з нагоди відкриття Центру надання адміністративних послуг у громаді», з метою інформування про відкриття Центру надання адміністративних послуг в громаді, популяризації його роботи, залучення жителів громади, формування розуміння суті Центру надання адміністративних послуг у дітей як майбутніх користувачів послуг, інформування батьків, сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для творчого розвитку, виявлення і підтримки талановитої та обдарованої  учнівської молоді у загальноосвітніх навчальних закладах проводиться конкурс  дитячого малюнку «Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) моїми очима» з нагоди відкриття Центру надання адміністративних послуг у громаді.

Тренінг з гендерного бюджетування

Дата створення: 12:40 02.11.2017

2 листопада 2017 року у Старобогородчанській с/р ОТГ в рамках проекту DOBRE за участі Національного Демократичного Інституту міжнародних відносин  в Україні відбувся другий поглиблений тренінг для Робочої групи з гендерного бюджетування на тему : «Ґендерне бюджетування. Розробка політики і бюджетів».

Представники Старобогородчанської ОТГ взяли участь у конференції громад DOBRE «Стратегічний розвиток та інвестиції» в м. Київ

Дата створення: 13:38 27.10.2017

25-26 жовтня 2017 року в м. Києві відбулася конференція громад DOBRE «Стратегічний розвиток та інвестиції» у якій взяли участь представники Старорбогородчанської об’єднаної територіальної громади.  Першого дня відбулося обговорення процесу стратегічного планування, важливості залучення різних зацікавлених сторін та спільного визначення пріоритетів. Учасники ознайомилися з стратегіями, що були розроблені за підтримки програми  DOBRE та розглянули складнощі, що виникають у процесі планування. Програма DOBRE представила Індекс спроможності місцевої влади, що допоможе громадам виробити дорожню карту для покращення внутрішньої спроможності для розвитку. Старобогородчанський сільський голова взяв участь у панельній дискусії «Рецепт успіху реалізації стратегії», зокрема поділився досвідом щодо розробки та реалізації покращення послуг у громаді. 26 жовтня у Києві 260 представників об’єднаних громад-партнерів Програми USAID Ukraine - USAID Україна DOBRE, бізнесу, влади, громадянського суспільства, проектів міжнародної технічної допомоги та медіа взяли участь у Першому Хабі інвесторів та громад. Разом вони шукали рецепти, як пришвидшити місцевий економічний розвиток. Громади вперше представили свої інвестиційні проекти та отримали відгук і рекомендації від представників бізнесу, вчилися будувати комунікації, що ведуть до партнерства. У роботі інвестиційного абу взяв участь Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Відбулася сімнадцята сесія Старобогородчанської сільської ради об'єднаної територіальної громади ВІДЕО

Дата створення: 21:11 20.10.2017

20 жовтня 2017 року відбулася сімнадцята сесія Старобогородчанської сільської ради. Сесію відкрив та вів сільський голова Ярослав Здерка. З 22 депутатів у роботі сесії взяли участь тринадцять. В роботі сесії взяли участь секретар сільської ради Ірина Долотко, заступник сільського голови Юрій Іванишин, старости сіл, працівники виконавчого комітету сільської ради, представники громадськості. На розгляд сесії було винесено дев’ять питань.  Зокрема, депутати затвердили «Порядок призначення керівників закладів загальної середньої освіти та навчально-виховних комплексів Старобогородчанської сільської ради об’єднаної територіальної громади»,  «Антикорупційну програму Старобогородчанської сільської ради об’єднаної територіальної громади на 2017-2020 роки», «Порядок запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Старобогородчанській сільській раді об’єднаної територіальної громади», прийняли рішення «Про наміри бути співзасновником місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Агенція розвитку об’єднаних територіальних громад Прикарпаття», «Про покладення обов’язків інспектора з праці», «Про утворення відділу ЦНАП Старобогородчанської сільської ради об’єднаної територіальної громади», затвердили «Перелік адміністративних послуг, які надаються через відділ ЦНАП Старобогородчанської сільської ради ОТГ, внесли зміни до загального фонду сільського бюджету,  а також розглянули цілий ряд земельних питань.

Урочиста хода  учнівської молоді 5-11 класів Старобогородчанської ОТГ

Дата створення: 16:21 16.10.2017

13 жовтня 2017 року на площі Старобогородчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведена урочиста хода  учнівської молоді 5-11 класів та конкурс пісні і строю серед команд Старобогородчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Гринівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Нивочинського НВК, присвячена 75-й річниці створення Української Повстанської Армії,  Дню захисника Вітчизни та Дню українського козацтва.

Поминальне віче в селі Лесівка

Дата створення: 21:28 15.10.2017

15 жовтня 2017 року в селі Лесівка відбулося поминальне віче пам’яті загиблих повстанців. Цього осіннього дня біля повстанської могили на місці загибелі курінного Олекси Хименця (Благий) зібралися жителі  Лесівки, Саджави та сусідніх сіл. Священики обох конфесій відправили панахиду за загиблими повстанцями. Усі присутні вшанували пам’ять  загиблих хвилиною мовчання. Трагічні сторінки останього бою куреня Благого з військовими підрозділами НКВС згадав голова Братства ОУН-УПА Богородчанського району Василь Середюк. Спогадами про тяжкі часи перебування на засланні в Сибіру поділилася дочка одного із загиблих повстанів Євдокія Гнатюк. Віршованими рядками до учасників зібрання звернулася депутат обласної ради Марія Рудик. У виконанні заслуженого працівника культури України Володимира Канюка та місцевих виконавців прозвучали повстанські та стрілецькі пісні.

Приклад добрих справ на благо рідної громади…

Дата створення: 13:03 14.10.2017

Однією із найактуальніших потреб сучасного села є сталий розвиток сільської місцевості.  Але розвиток місцевої громади неабияк залежить від активності та небайдужості самих жителів.  Добрим прикладом цього є місцева громада Гринівки. Саме люди, їхній потенціал є родзинкою, візиткою нашої громади. Жителі Гринівки розуміють, що від них залежить майбутнє свого рідного села. Активність жителів  - це умова успіху, а успіх прийде, якщо між нами завжди буде злагода і розуміння. Місцеві жителі пишаються своїм селом і вірять у краще майбутнє. Порівняно за малий відрізок часу село ожило, стало привабливішим, чистішим. Люди повірили…, а вірою сильна громада. На думку мешканців села - справа не зрушиться з місця, якщо не зробити перший крок, не пережити радість від спільно досягнутого успіху, не переконатися у власних силах та можливостях на шляху покращення власного життя. Хотілося б зараз зупинитися на прикладі добрих справ на благо рідної громади, про маленькі мрії та великі перемоги односельчан. Цього літа за кошти Старобогородчанської ОТГ (так званого фонду старости) було закуплено бруківку для облаштування центру в селі Гринівка. І коли уже матеріал було доставлено в село, люди справу взяли у власні руки. Ініціативність, згуртованість людей навколо доброї справи привели до чудових результатів. Протягом місяця тривали роботи по впорядкуванню центру села і тепер ми всі з гордістю можемо сказати, що нам це вдалося.  Дуже багато людей проявили свою активність в допомозі по благоустрою: чоловіки та молоді хлопці щоденно приходили на толоку, коло бажаючих допомогти збільшувалося. Жінки готували їжу, а хтось допомагав водою, бо на вулиці панувала спека. Люди похилого віку з словами підтримки та подяки підтримували працюючих, а це неабияк допомагало у роботі. Всім хто приймав участь я, як староста,  безмежно вдячна – вдячна за співпрацю, розуміння, поради… Хотілося б відзначити людей, які безкоштовно і найбільше приклали зусиль для того, щоб центр Гринівки став візиткою нашого села – це Хмелівський Степан та Хмелівський Михайло, які цілий місяць відпрацювали у центрі села, Гарасимів Василь, Гложик Роман, Семянів Руслан, Надрага Назарій, Білоус Денис, Лесюк Петро, Гринів Василь, Гринів Кирило, Говера Степан, Трінчук Ярослав, Андрунишин Ярослав, Надрага Василь  та багато-багато інших. На завершення робіт кульмінаційним моментом стало встановлення   чудової автобусної  зупинки, яку пожертвували на село  Сенич Оксана і Хмелівський  Степан та офіра на центр села зелених насаджень Сенич Юрієм в кількості 79 шт, за що жителі села їм безмежно вдячні. Багато проблем в громаді, які вимагають  колективного обговорення і я вірю в те, що ми разом зможемо їх досягти, адже результати нашої з вами праці ще раз підтверджують всім відому істину: якщо людина є лідером, вона завжди досягне мети і ця мета завжди буде все більше ставати амбітною, успіх за успіхом. Робота зроблена, надалі, до кінця року, чекає нас  реалізація інфраструктурних проектів “Капітальний ремонт сільського клубу”  та втілення в життя “Парку для відпочинку, дозвілля  та проведення різноманітних заходів” у центрі села.  З вдячністю та повагою: староста Гринівки    Н.Я.Хмелівська PS: В ніч з 30.09.17 р. на 01.10.17 р. невідомими було викрадено сорок зелених насаджень в центрі села. Але ті, що це зробили, повинні розуміти, що за все в цьому житті, рано чи пізно, потрібно буде відповісти, тому вірю  в здоровий глузд тих, хто це зробив…