Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.

Дата: 29.07.2022 15:03

З початку 1990-х років Україна була і залишилася країною походження, транзитною країною та країною, призначеною для торгівлі людьми. Жертвами цих злочинів залишаються як чоловіки, так і жінки та діти, яких використовують для примусової праці, сексуальної експлуатації, спонукають до жебрацтва та експлуатують в інших формах.  Найбільше українці страждають від трудової експлуатації та сексуального рабства. Трудове рабство процвітає у Польщі та росії, а сексуальне – у Туреччині,  окрім того, торгівля людьми відбувається і всередині України. В середньому жертвами торгівлі людьми стають громадяни України віком 20-35 років. З моменту вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року ця проблема набула значно складнішого характеру.

За оцінками представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, до російського вторгнення у лютому 2022 р. в Україні налічувалося понад 300 тис. потерпілих від торгівлі людьми починаючи з 1991 року  . За певними оцінками, у 2019-2021 рр. від торгівлі людьми потерпілі майже 46 тис. українців – 29 тис. за кордоном і 17 тис. в середині України.

Якщо Ви стали жертвою торгівлі людьми- не мовчіть, за допомогою можна звернутися за такими номерами телефону:

• на  національну « гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів-

• до департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА

(0342) 53 15 78

(0342) 50 30 81

• до Благодійного фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ

(095) 024 62 16

(068) 322 49 77

(0342) 75 30 61

• до Івано-Франківського обласного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді

(0342) 53 91 07

(0342) 53 10 04

• безкоштовно з стаціонарних телефонів

527

• до органів місцевого самоврядування – відділу соціального захисту населення Старобогородчанської сільської ради.