Старобогородчанська громада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Моє рідне село Гринівка

Тобі вклоняюся, село моє, доземно

За твою мудрість, працьовитість і красу

Для тебе в Господа прошу я милосердя

Як сонце землю – я тебе люблю.

Софія Опацька

 

Гринівка – село Богородчанського району Івано-Франківської області, віддалене від обласного центру на 27,5 кілометрів, від Богородчан – на 14 кілометрів. Площа - 21 кв.км. Населення - 616 чоловік.

Наше село має свою історію, свої традиції, звичаї, легенди і перекази, які передаються з покоління в покоління. Гринівка розташована вздовж Чорного лісу з однієї сторони, а з іншої сторони гора 420 – 450 метрів над рівнем моря та мішаний ліс (лази). Сусідніми селами Гринівки є - Нивочин і Лесівка, які невід’ємно пов’язані традиціями, звичаями та легендами.

З історичних джерел відомо, що територія трьох сіл – були ліси, і де селяни осідали на викорчовуваних землях. Легенда виникнення села говорить про трьох братів, які працювали на цих землях і в честь одного із братів, якого звали Гринь, назване наше село.

Багата і різноманітна природа Гринівки милує око людей. Любителів тихого полювання приваблюють поїздки до лісу по гриби, не можна не згадати про чорницю і лісову суницю, яка літом “годує” мешканців та гостей села.

Людина народжується і живе в тій чи іншій родині, отримуючи прізвище від батьків і являється продовжувачем роду. В кожному селі є певні, притаманні тільки для того чи іншого населеного пункту, прізвища. Так у Гринівці у XVIII – XIX ст. найбільш поширені були прізвища, зафіксовані в тодішніх документах: Гложик, Гринів, Яцків, Хмелівський, Надрага, Фелик, Сем’янів, які збереглися і по сьогоднішній час.

Історичні події, які відбувалися в Україні не минали безслідно для Гринівки. Особливо епопея Української Повстанської Армії у Чорному лісі, в період національно-визвольних змагань 40 – 50-х років XX століття. Не минула наше село війна в Афганістані. Одному із них, Яцківу Богдану Степановичу, не судилося повернутися з війни живим. Його іменем названа центральна вулиця Гринівки. В селі діє церква Вознесіння Христового, яка збудована ще в 1860 році і є історичною пам’яткою нашого села.

Окрасою села являється школа, яка збудована в 1973 році. Великий внесок у будівництво школи вклали подружжя педагогів – Савка Ярослав Федорович і Савка Ірина Володимирівна, які прийшли до села вчителювати в 1954 році. Під керівництвом Савки Ірини Володимирівної в школі був створений танцювальний ансамбль, який займав призові місця і приносив славу рідній школі. На їхню честь, при вході, на приміщенні школи встановлена меморіальна дошка.

Гринівка

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь