Прикарпатські рятувальники провели навчання населення правил безпечної поведінки в побуті в Старобогородчанській ОТГ
З настанням зимового періоду зростає кількість пожеж в оселях громадян, оскільки люди починають більше користуватися електро- та газовими приладами і пічним опаленням. Щоб запобігти випадкам пожеж і загибелі на них рятувальники Прикарпаття посилюють інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення.
6 грудня у рамках всеукраїнського рейду житловим сектором країни, прикарпатські рятувальники за участю, представників органів місцевого самоврядування, працівників соціальних та комунальних служб провели навчання населення правил пожежної безпеки у побуті в Старобогородчанській ОТГ Богородчанського району.
До складу ОТГ входять п'ять сіл: Скобичівка, Лесівка, Нивочин, Гринівка та найбільше – Старі Богородчани. Загальна чисельність жителів громади понад шість тисяч осіб, тож обізнаність мешканців тут має бути на високому рівні.
Перед початком навчань у приміщенні сільської ради відбулася нарада, на якій всіх учасників ознайомили з метою та програмою даного заходу, а також з ситуацією щодо пожеж в Старобогородчанській ОТГ зокрема і на Прикарпатті в цілому.
По закінченні наради група представників всіх задіяних у навчанні служб, вирушила здійснювати подвірні обходи, під час яких насамперед відвідувалися оселі одиноких людей, інвалідів, неблагополучних родин, громадян похилого віку, багатодітних сімей бо, як свідчить статистика, пожежі найчастіше виникають саме в них. Причини виникнення пожеж можуть бути різними, але в переважній їх більшості винуватцями лиха є самі люди, які нехтують елементарними правилами пожежної безпеки. Тому в ході навчань з ними проводили широку інформаційно - роз’яснювальну роботу з питань пожежної безпеки. Людям розповідали, що зазвичай пожежі починаються з маленької іскри через несправність електрогосподарства, опалювальних приладів та печей, також можливі інші причини – відсутність поблизу опалювальної печі передтопкового листа, несправність димоходів, використання саморобних електрообігрівальних пристроїв. Тому газове та електричне господарство має бути справним, за ним потрібно ретельно стежити і за найменшої несправності викликати фахівців для ремонту. Бо ціна нехтування такими простими, але важливими правилами пожежної безпеки в побуті може бути дуже страшною і непоправною.
Рятувальники не тільки вказували господарям осель на основні порушення правил пожежної безпеки, а й надавали людям кваліфіковані поради та рекомендації щодо дотримання ними правил безпеки життєдіяльності в побуті, належного утримання протипожежного стану помешкань, вручали їм пам’ятні листівки застережуючого характеру.
Хочеться сподіватися, що після цього заходу люди відповідальніше ставитимуться до власного життя та здоров’я, а кількість пожеж, відповідно, зменшиться, адже такі навчання мають велике значення для розуміння цінності людського життя і дотримання правил пожежної безпеки, бо дають нагоду безпосередньо поспілкуватися з людьми і застерегти їх від можливих нещасть