Увага! Борщівник Сосновського!

Дата: 10.05.2018 16:14

За останні роки набуває поширення дуже небезпечна, отруйна і дикоросла до 3-5 метрів висоти, товщиною стебла до 10 см багаторічна рослина - Борщівник Сосновського  (Heracleumsosnowskyi Manden).
Зацвітає на 2-7 рік життя, переносить заморозки до -7 -9 0 С.
Основними місцями його розвитку є необроблювальні угіддя, береги потічків, річок, каналів, узбіччя доріг, деградовані луки, пасовища тощо.
При контакті людини з рослиною спричиняє опіки, які важко загоюються.
Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, у т. ч. з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Способи боротьби з борщівником є різні. Основних — два: хімічний і механічний. Перший полягає в застосуванні спеціальних хімічних препаратів, другий — у систематичному викошуванні рослини, особливо до початку цвітіння.
Однак хімічні препарати можна не скрізь застосовувати. Зокрема забороняється використовувати в межах населених пунктів, вздовж доріг, біля річок і потічків.
 Для того, щоб механічний метод був ефективним, потрібно систематично підрізати корені на глибині 8-12 сантиметрів та багаторазово підкошувати паростки, що відростають.
Не припиняти такі роботи протягом кількох років до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння в ґрунті.
Якщо ж упущено момент і рослини зацвіли, то скошену масу (борщівник цвіте з липня і майже до вересня) обов’язково треба спалювати, бо насіння дозріває навіть тоді, коли зацвівша рослина скошена. А одна така рослина дає 15-20 тисяч летючих насінин. Причому насіння може прорости в ґрунті навіть через 10-12 років!
Боротьба буде ефективною, коли проводиться одночасно в усій зараженій місцевості.
Чого не слід  допускати  знищуючи зарості борщівника Сосновського:
- скошувати рослини борщівника в період цвітіння і на початку дозрівання плодів;
- застосовувати не зареєстровані в Україні і не рекомендовані гербіциди;
- під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла;
- скошений матеріал не можна залишати кинутим на місці без скидання купи і спалювання;
- не можна близько підходити до рослин, або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати квіти, фотографуватись тощо.
Виконком Старобогородчанської сільської ради вимагає від користувачів земельних ділянок вжити невідкладних заходів по боротьбі з борщівником Сосновського та недопущенню його розповсюдження.
У випадку невжиття заходів по боротьбі з бур’янами, в тому числі борщівником Сосновського, такі землекористувачі будуть притягнуті до адміністративної відповідальності, а сільською радою буде  ініціюватись процедура вилучення таких ділянок та переведення їх в землі запасу сільської ради.