РЕЄСТРАЦІЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ 14-РІЧНОЇ ДИТИНИ

Дата: 27.12.2018 18:12

Як зареєструвати місце проживання 14-річної дитини?

Згідно ч.2 ст.29 Цивільного кодексу України, дитина, яка досягла 14 років, самостійно обирає собі місце проживання і реєстрації.
Порядок реєстрації місця проживання в Україні передбачає особисте звернення до органу реєстрації чи в ЦНАП.
Оскільки дитина, яка досягла 14-річного віку може самостійно вибирати собі місце проживання, при подачі документів на реєстрацію її присутність обов’язкова.
При виникненні обставин, що перешкоджають самостійному зверненню, реєстрація за місцем проживання може бути проведена за зверненням законного представника або представника за дорученням.
Згідно п. 18 «Правил реєстрації місця проживання» для отримання реєстрації необхідно подати наступний пакет документів:
?заяву про реєстрацію місця проживання;
?заяву про зняття з реєстрації місця проживання (у разі здійснення реєстрації одночасно з випискою за попередньою адресою);
?квитанція про сплату адміністративного збору;
?документ до якого вносяться відомості про місце проживання (в даному випадку ID-картка та витяг);
?документи, що підтверджують право особи на проживання в квартирі, будинку. Це можуть бути документи на право власності, рішення суду про надання права користування житловим приміщенням, договір оренди або інші документи. У разі, якщо таких документів немає, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла (якщо власників кілька – за згодою всіх власників).
При реєстрації за згодою власника, потрібна його присутність при подачі документів. Також він повинен мати при собі документи, що засвідчують особу і право власності на житло, в яке здійснюється реєстрація.