Вечір пам'яті "Вічна слава і пам'ять Героям Небесної Сотні"

Дата: 21.02.2019 18:30

Події 18-20 лютого 2014 року стали нашим болем. Ці дні для кожного свідомого українця закарбовані кров’ю. В мережі зараз масово з’являються фото і відео з кривавими подіями і кожного року їх стає все більше. Ми передивляємось їх і повертаємось в ту атмосферу. Ця рана ятриться вже 5 років і залишиться назавжди в наших серцях. Та час іде, наштовхуючи нас на певні роздуми чи змушуючи нас робити певні висновки. Звісно, залишається і багато запитань. Одним із відкритих є запитання, як говорити з молоддю, щоб дати їй можливість перейнятися подіями п’ятирічної давності та допомогти зрозуміти, за що тоді люди віддавали життя на Майдані. І наша відповідь – неформально, із кавою чи чаєм у руках на комфортних диванах, чи кріслах-грушах, де молодь може дискутувати про ті події на рівні із депутатами, громадськими активістами, представниками влади чи духовенства. Саме тому в молодіжному просторі STBogoHub, що в Старих Богородчанах було проведено неформальний вечір пам’яті Героїв Небесної Сотні. Учасники заходу переглянули відео про Майдан, члени молодіжної ради – Василь Попадич та Лілія Магдій, нагадали присутнім про важливість Революції. Також молодь підготувала літературну композицію, де читці у темному залі із запаленими свічками під музичний супровід зачитали вірші про Героїв Небесної сотні. А учениці Старобогородчанської ЗОШ І-ІІІ ст. виконали танець «Свіча». Танцівниці в чорних костюмах також тримали запалені свічі, які в напівосвітленому залі під час танцю миготіли, мов душі героїв, що піднімаються в небеса. Свої думки щодо подій на Майдані висловили о. Дмитро Романюк, заступник голови Старобогородчанської ОТГ – Юрій Іванишин, депутат сільської ради ОТГ – Володимир Петришин, голова ГО «Цетр Рівних Можливостей» - Леся Клим’юк та актина молодь громади. Піднімались під час зустрічі дискусійні питання, адже, на думку деяких учасників заходу, у революції провалів є багато, як і багато сьогодні спекуляцій на подіях Євромайдану. Говорили і про Старшого брата, про Росію і чи дійсно ми ніколи не будемо братами…. Закінчилася зустріч переглядом документального фільму «Зима, що нас змінила» Пройшли роки, але, на жаль, ми не маємо того, про що так мріяли. Звісно, Революція Гідності не була даремною. Ми отримали урок, який дався нам дуже великою ціною.