Я маю право!

Дата: 27.03.2019 11:36

Правопросвітницький проект "Я маю право!"

Указом   Президента України від 14 листопада 2017 року   № 361/2017 2018 рік в Україні оголошений роком реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право!".

Проект має на меті підвищити рівень правової культури та правової свідомості громадян шляхом інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб. Слоган проекту: «ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!»  означає, що громадянин знає свої права, користується ними і знає, що треба робити, коли його права порушують, захищаючи себе згідно з законами, а держава захищає громадянина і його права

Стратегічним завданням довгострокової національної програми "Я МАЮ ПРАВО!" є підвищення рівня знання українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права. Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції,  фахівців системи БПД, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін.

Проект буде охоплювати всі міста України, включаючи віддалені селища, у тому числі ті, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги.

Старт проекту відбувся 7 червня 2017 року. Проект презентовано Павлом Петренком та директором USAID Уейдом Уорреном в Кабінеті Міністрів України.

Тривалість проекту: 3 роки (2017–2019 рр.).

Проект включає в себе 3 етапи.

І етап: до кінця 2017 року (Інформування/ Створення інфраструктури проекту)

• активне інформування цільової аудиторії громадян про їхні права та про механізми захисту прав
  • створення ефективних інструментів: як захистити свої права та де шукати допомоги.

У 2017 році ключовими напрямами роботи в рамках проекту стали захист майна, захист бізнесу, протидія корупції у сфері освіти та роз’яснення громадянам їх прав. Відповідно цільовими аудиторіями стали власники бізнесу та майна, студенти, позивачі до суду, працівники системи БПД та органів юстиції як амбасадори реформи правової свідомості.

ІІ етап: 2018 рік (Поширення програми на нові цільові уадиторії/ Інформування/ Залучення громадян до користування інфраструктурою проекту)

• формування базових правових традицій та правового оптимізму (на основі успішного використання інструментів)
  • вдосконалення інфраструктури проекту.

Стратегією проекту передбачено, що у  2018-2019 роках вузловими напрямами роботи стануть: права громадян під час спілкування з правоохоронними органами; права споживачів; права дітей та жінок; права учасників АТО, ветеранів війни; права тимчасово переміщених осіб; права малозабезпечених; права людей з інвалідністю.

ІІІ етап: 2019 рік (Нова поведінка/Результативність створеної інфраструктури)

• формування нової правової свідомості: захист своїх прав – це нормальне явище і це реально
  • Я можу захистити свої права.
  • Захистити свої права простіше, ніж ми звикли думати.
  • Захистити свої права може кожен.
  • Я не буду миритися з порушенням своїх прав.

Додатково повідомляємо, що створений офіційний веб-сайт проекту: prаvo.minjust.gov.ua, де можна ознайомитися з інформацією про пролект та його реалізацію.

ВІДЕОРОЛИКИ ЩОДО ПРОЕКТУ

Інформаційний ролик про проект «Я МАЮ ПРАВО!»

Захищаймо права разом!

Захист бізнесу

Скажи Ні рейдерських захопленням!

Освіта без корупції

Як діяти у випадку корупції у навчальних закладах

Як отримати безоплатну правову допомогу

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)