Реабілітація дітей з інвалідністю

Дата: 12.02.2020 11:02

Урядом внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року №309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю», яким запроваджується новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями за принципом «гроші ходять за дитиною», що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Порядком визначається механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реабілітація дітей з інвалідністю», спрямування бюджетних коштів на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю закладам охорони здоров'я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційним установам, підприємствам закладам, у тому числі їх відділенням структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Перелік закладів охорони здоров'я, реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів із заявниць ким принципом та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики, Фонду, місцевих та регіональних органів.

Методичні рекомендації щодо формування Фондом переліку закладів охорони здоров'я, реабілітаційних установ, які здійснюють заходи із реабілітації дітей з інвалідністю розміщені на веб-сайті Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua) у розділі «Інвалідність»-«Реабілітація дітей з інвалідністю».