Уряд визначив напрямки підтримки фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

Дата: 25.04.2020 09:08

22 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 106 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».

Постановою удосконалюється механізм державної підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам та визначаються додаткові напрями підтримки фермерським господарствам.

Зокрема, державна підтримка фермерським господарствам буде реалізуватися за такими напрямами:

1) дотація за утримання від 5-ти корів молочного напряму продуктивності;

2) бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для новостворених фермерських господарств, яка надаватиметься їм для провадження сільськогосподарської діяльності;

3) часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданням дорадчих послуг;

4) відшкодування сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам 70% вартості (без ПДВ) як придбаних техніки та обладнання, так і профінансованих за рахунок банківського кредиту.

Розширення напрямків для малих фермерів, для об’єднань фермерів дозволить їм отримати доступ до додаткових коштів, наростити виробництво сільськогосподарської продукції, оновити виробниче обладнання і загалом стимулювати підприємництво на селі.