Роботодавці вже можуть звертатися до служби зайнятості за допомогою по частковому безробіттю

Дата: 02.05.2020 14:50

Право на отримання допомоги по частковому безробіттю мають роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які:

- зупинили/скоротили діяльність через карантин,

- сплачували ЄВ протягом останніх 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності, за найманих працівників, з якими не припинені трудові відносини на дату подання звернення до центру зайнятості.
        Право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом.
       Допомога встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати мінімальну ЗП, встановлену Законом на 2020 рік (4 723 грн).
        Роботодавець протягом 30 календарних днів з дня зупинення/скорочення діяльності, звертається до центру зайнятості/філії за місцем сплати ЄВ і подає пакет документів:
1) заява у довільній формі;
2) засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності
3) відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину;
4) довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, виданою ДПС.
      Пакет документів надається до служби зайнятості одним із зручних способів:
? у скриньку, розміщену на вході центру зайнятості/філії (оригінал);
? поштовим відправленням (оригінал);
на e-mail центру зайнятості/філії (у форматі скан-копії) (https://www.dcz.gov.ua/…/adresy-centriv-zaynyatosti-ivano-f…).
      Детальніше читайте за посиланням https://www.dcz.gov.ua/…/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobitty… покрокову інструкцією щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Також тут можна ознайомитися із:
- порядком надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину;
- примірним договором про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину (форма);
- формою подання відомостей про осіб, щодо яких виконуються вимоги частини третьої статті 471 Закону України «Про Зайнятість населення».