«Тарас Шевченко живе і промовляє...» (З нагоди 207-річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка)

Дата: 09.03.2021 13:04

Традиційно 9 та 10 березня в Україні й у світі проходять Шевченківські дні
Сьогодні день народження Тараса Шевченка – українського поета, художника, мислителя.
З нагоди 207–ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка, 9 березня, по всій Україні і в світу відбудуться урочисті заходи та церемонії покладання квітів до пам’ятника Шевченку.

Зазначимо, що  відзначення 207-річниці  від Дня народження славетного Кобзаря у закладах культури, освіти,  бібліотеках Старобогородчанської сільської територіальної громади традиційно  відбудуться творчі заходи в режимі онлайн. Діліться своїми фото та відео щодо вшанування  Шевченківських днів.  Єднаймо душі словом Кобзаря!

День народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам'ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.
Тарас Шевченко в сучасному осмисленні є вмістилищем націє творчих смислів. У ХІХ сторіччі Шевченкова поезія стала потужним чинником формування українців як нації, вона стала поштовхом до самоусвідомлення. Подібне явище ми з вами пережили у 2013-2014 роках, коли Майдан став поштовхом до усвідомлення нас як представників політичної європейської нації, для яких Шевченкова творчість стала живильною.
Перша збірка віршів вийшла в 1840 році з назвою Кобзар.
У 1844 році написав гостро політичну поему Сон (У всякого своя доля), ставши на шлях безкомпромісної боротьби проти самодержавної системи тодішньої Російської Імперії.
Також до політичної поезії відноситься поема І мертвим, і живим…, яка зараз входить до шкільної програми.
У 1845 році він написав Заповіт. Вірш мав і має великий вплив на українську культуру, зокрема, був покладений в основу музичних творів низки композиторів, активно використовується в культурному житті, переведені на понад 150 мов народів світу.
Навіть попри заслання у 1847 Шевченку вдалося написати один зі своїх найвідоміших творів – Садок вишневий коло хати…
Також серед відомих поем Шевченка – Наймичка, Кавказ, Катерина, Гайдамаки.
Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу.
1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах.
Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.