Дистанційне навчання: думки учасників освітнього процесу шкіл територіальної громади

Дата: 07.04.2021 15:10

Чаплинський районний суд Херсонської області

Результати онлайн-опитування  щодо організації дистанційного навчання серед учасників освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти  Старобогородчанської сільської ради під час карантину

З метою проведення моніторингу щодо організації дистанційного навчання учнів під час карантину в школах  Старобогородчанської сільської ради відділом освіти, соціального захисту населення, культури, молоді та спорту  територіальної громади було проведено анонімне (але із зазначенням закладу загальної середньої освіти) онлайн-опитування учнів 5-11 класів, батьків,  учителів, яке тривало з 24  по 31 березня  2021 року.

Загалом участь в опитуванні взяло 240 респондентів. Найбільшу активність при опитуванні продемонстрували 110  учнів,  95 батьків, 35 педагогічних працівників. В розрізі по закладах освіти та учасниках освітнього процесу  наступним чином:

• Старобогородчанський ліцей - 153 голоси (69 учнів, 67 батьків, 17 учителів);

•  Гринівська  гімназія ім. Ярослава Савки  - 48 голосів (29 учнів, 13 батьків, 6 учителів);

•  Нивочинська гімназія  - 31 голос (12 учнів,  11 батьків, 8 учителів);

•  Лесівська початкова школа - 5 голосів (4 вчителі, 1 батько);

•  Скобичівська початкова школа  - 3 голоси (3 батьків, 0 вчителів).

Більшість батьків та учнів 5–11-х класів, які взяли участь в опитуванні, підтвердили, що на період карантину відбувається дистанційне навчання з усіх навчальних предметів з використанням технологій дистанційного навчання, найпоширенішими з них є Viber, ZOOM, Googl Meet.

Однак, потребує  вдосконалення робота щодо  використання ефективних  техногологій дистанційного навчання з навчальних предметів із зворотнім   звязком,   особливо,  робота гуртків.

На думку батьків щодо проблем, які виникають у процесі дистанційного навчання дітей:

-  41.1%  - звернути більшу увагу  на пояснення навчального матеріалу, а не тільки на виконання домашніх завдань, тому що важко засвоїти нову тему навчального матеріалу (найбільший відсоток);

- 3.2% - відсутні будь які гаджети (найменший відсоток);

- 55.8% - не подобається навчатися дистанційно (найбільший відсоток).

На думку учнів щодо змоги вчасно отримати  пояснення від учителів та чи до вподоби дистанційне навчання:

- 49.1% - так, з усіх предметів (найбільший відсоток);

- 3.6% - не мають можливості (найменший відсоток);

- 55% - очна форма навчання  більше до вподоби (найбільший відсоток).

На думку вчителів щодо проблем, які виникають в організації дистанційного навчання:

- 62.9% - важко мотивувати учнів до навчання та погана якість інтернету (найбільший відсоток);

- 5.7% - не виникають проблеми та відсутній інтернет (найменший відсоток).

Узагальнивши думки респондентів, найбільш складним у процесі реалізації дистанційного навчання є:

• налагодження ефективної взаємодії з усіма учасниками освітнього процесу;

• недостатнє технічне забезпечення;

• методична підготовка;

• психолого-педагогічний супровід дистанційного навчання;

• санітарно-гігієнічні умови  організації дистанційного навчання;

• організаційні питання.

За підсумками  моніторингу  щодо організації дистанційного навчання в школах  Старобогородчанської сільської ТГ, з метою вдосконалення дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти  територіальної громади надано рекомендації керівникам освітніх закладів  щодо забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти під час дистанційного навчання учнів в умовах карантину.

РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Адже, завдяки спільним зусиллям всіх учасників освітнього процесу можна досягти бажаного результату – це надання  якісних освітніх послуг здобувачам закладів загальної середньої освіти  нашої громади в умовах карантину!

Докладніше  -  в Анкетах  (вкладка Відповіді)  про результати опитування щодо дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти Старобогородчанської сільської ради можна ознайомитись за посиланням:

ВІДПОВІДІ  БАТЬКІВ

ВІДПОВІДІ УЧНІВ  5 - 11 КЛАСІВ