На Київщині зареєстровані випадки африканської чуми свиней

Дата: 04.02.2022 14:48

Відповідно до інформації «Про виділення ДНК вірусу африканської чуми свиней» Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, на території мисливських угідь Обухівського районного мисливського господарства – обхід № 1, урочище «Лан» між с. Перше Травня та с. Шевченкове та між с. Березове та с. Копачів Обухівського району Київської області, при молекулярно-генетичних дослідженнях виділено ДНК вірус африканської чуми свиней в диких кабанів.

Звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Центральної випробувальної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києві від 01.02.2022 № 000127 п.м./22.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.

Додатково Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області повідомляє, що за 2022 рік на території України станом на 02.02.2022 року зареєстровано 2 випадки  АЧС, в т. ч. 2 – дикі свині.

Карантин продовжує діяти в 2 неблагополучних по АЧС пунктах – у 2 областях України: Чернігівській (1) та Київській (1).