"Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною"

Дата: 26.04.2022 08:40

ШАНОВНІ  ЖИТЕЛІ  СТАРОБОГОРОДЧАНСЬКОЇ  СІЛЬСЬКОЇ  ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

Керуючись статтями 18, 40 та 41 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", з урахуванням ймовірності виникнення надзвичайних ситуацій на території України через диверсії на підприємствах критичної інфраструктури України, їх руйнування в ході військової агресії Російської Федерації та з метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, зокрема щодо запобігання виникнення інфекційних захворювань пов"язаних з водним шляхом передачі, Старобогородчанська сільська рада звертається з наступним.

Відповідно до пункту 5.4. Державних санітарних норм та правил

"Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною"

(далі – ДсанПіН 2.2.4-171-10) власники колодязів чи каптажів джерел (інженерних водозабірних споруд, призначених для збирання джерельної води в місцях її довільного виходу на поверхню, до складу якої входять камери каптажу (приймальна та освітленої води), каптажне приміщення або павільйон) зобов"язані щорічно проводити планове обстеження цих споруд, їх поточний ремонт, чищення та дезінфекцію. Після кожного ремонту або чищення слід проводити дезінфекцію споруд та знезараження питної води.

Згідно з вимогами пункту 5.6. ДсанПіН 2.2.4-171-10 у разі погіршення епідемічної ситуації в населеному пункті та небезпечної якості питної води за показниками епідемічної безпеки воду у колодязях чи каптажах джерел слід додатково знезаражувати.

Санацію (чищення та дезінфекцію) шахтного колодязя слід проводити згідно з вимогами, наведеними у додатку 11 до ДсанПіН 2.2.4-171-10.

Зазначені заходи дозволять забезпечити населення якісною та безпечною водою нецентралізованих джерел.

Разом з цим, нецентралізовані джерела водопостачання, у критичних ситуаціях (руйнування, диверсія на підприємствах централізованого водопостачання тощо) можуть виступати як альтернативні джерела водопостачання для забезпечення мінімальних питних потреб населення.

З огляду на зазначене, Старобогородчанська сільська рада просить Вас забезпечити проведення заходів, предбачених ДсанПіН 2.2.4-171-10.

В єдності наша сила, разом  — до перемоги!