Старобогородчанська громада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Аміак в питній воді.

Дата: 19.05.2022 09:31
Кількість переглядів: 201

Фото без опису

Аміак в питній воді.

Наявність амонію в питній воді – результат діяльності мікроорганізмів, є початковим продуктом розкладання органічних азотовмісних речовин. Тобто, аміак у воді завжди наявний у незначних концентраціях, як обов`язковий компонент.
          Підвищений вміст амонію свідчить про погіршення санітарного стану води. Зростання концентрації зумовлене надходженням у ґрунтові води господарсько-побутових стічних вод, азотних і органічних добрив. Іноді, особливо в глибоких підземних водах, можливо присутність аміаку, що утворився за рахунок відновлення нітратів при відсутності кисню. В цьому випадку аміак не вказує на недоброякісність води. Не є показником органічного забруднення підвищений вміст аміаку в болотистих і торф’яних водах (аміак рослинного походження)
            Вміст амонію в високих концентраціях у питній воді негативно впливає на людський організм. Може підвищуватись артеріальний тиск, відбуваються різноманітні розлади в роботі печінки та нирок. Токсична дія амонію залежить від його концентрації та тривалості споживання забрудненої питної води.
          Відповідно Державних санітарних норм та правил “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”  вміст амонію в питній воді не повинен перевищувати 0,5мг/л.
          Для того, щоб дізнатися, чи відповідає вода у вашому крані чи шахтній криниці вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 необхідно провести лабораторний аналіз питної води. Фахівці лабораторій Богородчанського віддлу ДУ «Іван-Франківський ОЦКПХ МОЗ» проведуть такі  дослідження та нададуть необхідні консультації, щоб виправити ситуацію та запобігти ускладненням зі здоров’ям.

Принагідно повідомляємо про вартість дослідження води питної .

За мікробіологічними показниками:

  • Локальний водопровід - 405 грн. 80 коп.
  • Кринична вода - 226грн.74 коп.

  За санітарно - хімічними показниками - 752 грн.60 коп.

Біолог санітарно-гігієнічної

лабораторії  Богородчанського

       відділу  ДУ « ІФОЦКПХ МОЗ»               ОСТАПИШИН Ольга


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень