В УКРАЇНІ ВИЯВИЛИ НОВИЙ ТИП COVID-19

Дата: 02.08.2022 09:23

В УКРАЇНІ ВИЯВИЛИ НОВИЙ ТИП COVID-19

Новий різновид штаму COVID-19 "Омікрон", який називають типом "ВА.5", вже зафіксували в Україні.

Медики ідентифікували 7 таких випадків в Чернівецькій області.

Ймовірно, новий підтип “Омікрону” вже є і в інших областях України, наразі триває дослідження зразків. У МОЗ наголошують, що COVID-19 нікуди не зник, вірус мутує і намагається обійти імунну відповідь.

Також, за даними ВООЗ, цей штам наразі активно поширюється і в країнах Європи.

Досліджень про новий підтип “Омікрону” не дуже багато, тому наразі невідомо, чи є він більш заразним чи смертельним за інші штами. Утім останні дослідження підтверджують, що отримання бустерної дози вакцини значно підвищує рівень утворення антитіл проти цього різновиду COVID-19. Тому навіть якщо після двох доз вакцини, ви перехворіли на Ковід, вам варто отримати бустерну дозу щеплення.

Також дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму “Омікрон”.

Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті”.

Памятаймо , що вакцинація – єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельної недуги, можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян і на систему охорони здоров’я загалом. Сьогодні, в умовах війни – це питання національної безпеки.

Т.в.о.начальника відділу                       Лілія КОНЦУР