Чому мити руки важливо? Як правильно це робити.

Дата: 17.10.2022 12:18

Чому мити руки важливо? Як правильно це робити.

Щороку, а саме 15 жовтня відзначають Всесвітній день миття рук. Головна мета цього дня показати як просте миття рук водою з милом допоможе ефективно боротися з безліччю інфекційних захворювань. "Брудні руки" є однією з головних причин високої дитячої смертності в Азії та Африці. За даними експертів ООН та ВООЗ, миття рук рятує тисячі дитячих життів щодня.

Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу, короновірусу та гострих респіраторних захворювань, глистових інвазій. Потрібно пам´ятати самим та привчати дітей змалечку систематично мити руки. Запобігти інфікуванню можна завдяки дотриманню простих правил коли мити руки:

- перед приготуванням та прийомом їжі

- після відвідування вбиральні

- після винесення сміття

- до і після догляду за хворими

- після контакту з тваринами

- після кашляння, чхання

- після контакту з різними забрудненими поверхнями( ручки дверей, кнопки ліфта, кошики для покупок, тримання грошей у руках)

- після контакту із будь якими біологічними рідинами (кров, слина, сеча)

- після відвідування місць масового скупчення людей, громадського транспорту та прогулянок на вулиці.

Під час миття рук дотримуйтесь правильної техніки. Не забувайте про критичні ділянки на руках: зона між пальцями, тильна сторона долоні, великий палець та кінчики пальців. Тертя рук з милом має займати не менше 20-30 секунд. Для сушіння рук обирайте одноразові паперові рушники. Використання багаторазових рушників може бути додатковим фактором передачі збудників інфекційних хвороб. Потрібно пам´ятати, що вологі серветки, навіть антибактеріальні, не можуть замінити миття рук з милом. Не зловживайте антибактеріальними миючими засобами, найкращий вибір – мило без додавання триклозаму.

Як мити руки правильно:

• намочити руки проточною водою
  • нанести достатню кількість мила на мокрі руки
  • протерти всі поверхні  рук включно з тильною стороною, між пальцями та під нігтями протягом
  • ретельно промити руки проточною водою
  • витерти руки чистим рушником

Дотримуйтесь цих простих порад, не лінуйтесь зайвий раз помити руки – це може зберегти ваше здоров´я та життя!

Біолог сан. –гіг. лабораторії

Богородчанського відділу

ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХМОЗ"                                        Світлана МАКСИМІВ