Мобільний телефон – фактор передачі інфекції

Дата: 15.12.2022 09:11

Мобільний телефон – фактор передачі  інфекції

88%  людей беруть смартфон із собою в туалет, а потім несуть на кухню, де користуються ним, поки готують сніданок, обід чи вечерю.

Поверхня мобільного телефону в середньому містить 17 тис. часточок бактерій, що в рази більше,  ніж на сидінні унітаза.

Що ж робити?

• Дотримуватись правил особистої гігієни;
  • Чистити та дезінфікувати ваші гаджети.

Слід запам’ятати, що заливати в отвори телефону нічого не можна.

Також  забороняється: чистити екрани смартфонів жорсткими тканинами та абразивними пастами, чистим спиртом та мийними засобами із хлором.

Перед чищенням слід вимкнути пристрій та зняти чохол.

Для чищення підійде серветка з мікрофібри або м’яка тканина без ворсинок, які слід змочити дистильованою водою або 70% спиртовим розчином.

Протріть акуратно гаджет спереду та ззаду, але не тисніть.

Мобільний телефон в руках у медика також потребує особливої уваги.

Науковці дослідили бактеріальне забруднення мобільних телефонів медичних працівників, чутливість до антимікробних препаратів та пов'язані з цим фактори.

З’ясувалося, що мобільні телефони медиків можуть містити мікроби, які спричиняють внутрішньолікарняні інфекції серед пацієнтів, членів родини та небезпечні для суспільства в цілому.

Загальна поширеність мікробного забруднення мобільних телефонів однією або кількома бактеріями склала 94,2%. Коагулазонегативні стафілококи (CoNS; 58,8%), Staphylococcusaureus (14,4%) та види Klebsiella (6,9%) були найбільш переважаючими бактеріальними ізолятами. Загальна поширеність бактерій із множинною лікарською стійкістю склала 69,9%. Близько половини грампозитивних і грамнегативних бактерій були стійкі до ампіциліну та триметоприму-сульфаметоксазолу.

Існує високий рівень мікробного забруднення мобільних телефонів медичних працівників внутрішньо лікарняними збудниками.

Телефон, планшет, ноутбук можуть стати фактором передачі  внутрішньо лікарняної  інфекції стійких до ліків патогенів через  руки, інвентар і т.п., тому медичним працівникам особливо важливо дотримуватися стандартів миття рук та обробки обладнання, інвентаря, в т.ч.  мобільних телефонів.

Бактеріолог мікробіологічної

лабораторії Богородчанського  відділу