Старобогородчанська громада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Якщо розбився ртутний термометр ?

Дата: 21.12.2022 13:02
Кількість переглядів: 135

Фото без опису

 

Якщо розбився ртутний термометр ?

 

В такому випадку не піддавайтесь паніці, але знайте: ртуть - речовина 1-го класу небезпеки. Особливо шкідливі випари ртуті. У стандартному градуснику міститься до 5 г ртуті. Якщо термометр розбився в житловій кімнаті площею 12-18 кв.м., концентрація випарів ртуті через кілька годин перевищує гранично допустимі концентрації в 50-100 разів.

Перші ознаки отруєння ртуттю: головний біль, слабкість, апатія, запаморочення, починають тремтіти пальці рук, тремтять повіки і губи, з'являється металевий присмак у роті, набряклість та кровоточивість ясен, змінюється колір сечі, починається нудота і блювання, діарея, сльозяться очі.

Отже, якщо ви розбили градусник місяць-два тому і належним чином не прибрали приміщення, при виникненні таких симптомів негайно звертайтесь  до лікаря!

Щоб попередити отруєння небезпечною  речовиною, вжийте заходів для прибирання ртуті:

   - виведіть з приміщення людей, в першу чергу дітей. Обмежте доступ  сторонніх осіб в приміщення (закрийте двері), зніміть взуття при виході із забрудненого приміщення, щоб не розносити  ртуть по суміжних кімнатах;

 - вимкніть всі нагрівальні прилади (чим нижча температура, тим повільніше випаровується ртуть);

- для захисту органів дихання одягніть вологу марлеву пов’язку.

Захистивши руки гумовими  рукавичками, обережно зметіть щіточкою дрібні кульки на лист паперу і помістіть у скляну банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 л води) або з водою. Щоб зібрати всю ртуть, яка потрапила в щілини меблів чи підлоги, скористайтеся підручними засобами: медична груша з тонким наконечником, шприц, скотч;

- провітріть приміщення після того, як зібрана ртуть ( не створюйте протяг, він може рознести ртуть, яка осяде на всіх предметах і одязі);

- ні в якому разі не збирайте ртуть пилососом і не викидайте в контейнер зі сміттям або каналізацію.

 Тепер, аби знешкодити всі, аж до найменшої частинки ртуті, потрібно здійснити хімічне очищення. Для цього використовуємо перманганат калію (марганцівку) або «Білизну» та мильно-содовий розчин. Готуємо 0,2% водний розчин марганцівки (2 г на літру води) або (1л «Білизни» на 8л води) і ним за допомогою щітки обробляємо забруднену поверхню. Через 1 годину змити продукти реакції  мильно-содовим розчином (40 г мила +50 г соди на 1 літру води ). Промийте марганцівкою або «Білизною»  і мильно-содовим розчином рукавички та взуття.

Зібравши всі відходи від термометра в герметичну тару, стійку до механічного, хімічного та термічного впливу, повідомте про це територіальний відділ управління ДСНС України в області (тел. 101).

За кваліфікованою допомогою щодо демеркуризації (видалення ртуті, очищення забрудненої площі) також потрібно звертатись до територіального відділу управління ДСНС України в області.

Провести заміри наявності ртуті в повітрі приміщення можуть спеціалісти Богородчанського відділу ДУ «Івано-Франківський  обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (тел. 2-17-30).

При виявленні ртуті в повітрі – заміри знову проводяться через 7 днів після повторної демеркуризації.

 

 

Лікар з загальної гігієни

Богородчанського відділу

ДУ «Івано-Франківський  ОЦКПХ  МОЗ »                              Орест ГЛУШКО

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь