Старобогородчанська громада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Держпродспоживслужба Прикарпаття: ПІДСУМКИ-2022 – державний нагляд за дотриманням санітарного законодавства

Дата: 26.01.2023 11:58
Кількість переглядів: 59

Фото без опису

Держпродспоживслужба Прикарпаття: ПІДСУМКИ-2022 – державний нагляд за дотриманням санітарного законодавства

 

Фото без описуПодаємо до уваги громадськості інформацію про основні показники виробничої діяльності за 2022 рік у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Заходи щодо недопущення ускладнення епідситуації в пунктах проживання та харчування внутрішньо переміщених осіб. В 2022 році здійснено 3414  моніторингові відвідування щодо контролю дотриманням протиепідемічних вимог на об’єктах проживання, харчування внутрішньо переміщених осіб та в пунктах прийому гуманітарної допомоги, виявлено  порушення у 63 пунктах проживання, надано 488 пропозицій та   рекомендацій щодо режимів прибирання, дезобробки приміщень, проведення  профілактичної дератизації та дезінсекції, за результатами обстежень та встановлених порушень поінформовано голів 27 територіальних громад.

Державний    нагляд. Здійснено 99 заходів державного нагляду (контролю) у сфері санітарного законодавства, з них 98 планових та 1 позаплановий.

За результатами заходів державного нагляду: винесено 77 приписів, накладено 4 штрафи за порушення вимог санітарного законодавства, ініційовано 88 засідань регіональних та місцевих комісій з питань ТЕБ і НС.

Перевірками охоплені централізовані водопроводи, заклади дошкільної освіти, заклади загальної середньої освіти,  промислові та сільськогосподарські підприємства, салони краси та перукарні.

Стан водопостачання. Проведено 4 планові заходи державного нагляду (контролю), 11 комісійних та 30 моніторингових обстежень централізованих водопроводів. За результатами проведених перевірок та обстежень винесено 4 приписи, надано рекомендації та направлені  рекомендаційні  листи керівникам всіх централізованих водопроводів та головам територіальних громад.

Виявлялися невідповідності по санітарно-хімічних показниках в одній пробі води та невідповідність по мікробіологічних показниках у 4-х пробах питної води.

Всі централізовані водопроводи паспортизовані.

За 2022 рік лабораторіями Держпродспоживслужби області досліджено всього 1125 проб питної води: 568 – за мікробіологічними показниками, з них 36 нестандарнті (6 %), 216 проби – за санітарно-хімічними показниками, з них 11 нестандартні (5 %), 48 проб за вірусологічними показниками.

Контроль за проведенням оздоровчої кампанії. З початку оздоровчої кампанії проведено 17 комісійних обстежень та 34 моніторингові візити у сфері санітарного законодавства та безпечності харчових продуктів, під час яких виявлено порушення у 4-х закладах оздоровлення.

За результатами проведених обстежень працівниками Держпродспоживслужби надано відповідні пропозиції керівникам оздоровчих закладів щодо їх усунення та створення належних умов для безпечного відпочинку дітей.  

При проведенні оздоровчої кампанії влітку 2022 року спеціалістами  Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області були вжиті заходи щодо нагляду за дотриманням у закладах оздоровлення та відпочинку для дітей вимог санітарного законодавства, законодавства у сфері безпечності харчових продуктів,  проведено 48 бесід, 1 нарада  з метою недопущення виникнення спалахів інфекційних захворювань та харчових отруєнь під час їх функціонування.

   Нагляд за дотриманням санітарного законодавства у закладах освіти.  В 2022 році проведено 63 заходи державного нагляду у сфері санітарного законодавства у закладах освіти. Перевірено 36 шкіл та 27 садочків. Порушення вимог санітарного законодавства виявлено у 48 перевірених закладах, що склало 76%. За результатами проведених заходів керівникам закладів надано 48 приписів. Під час заходів державного нагляду лабораторіями Держпродспоживслужби досліджено: 146 зразків харчових продуктів, з яких  не відповідали вимогам НД - 2, що становить 1,5 %, а саме: 78 зразків сировини, невідповідностей не виявлено; 45 зразків готових страв на калорійність, виявлено 2 невідповідності; 23 зразки готових страв на мікробіологічні показники, невідповідностей не виявлено; 418 змивів з обладнання, посуду санітарного одягу персоналу на БГКП, з яких 16 не відповідали гігієнічним вимогам, що склало 3,8 %.

Окрім заходів державного нагляду протягом 2022 року проводились моніторингові обстеження закладів освіти, які працюють в умовах воєнного стану: проведено 949 моніторингових обстежень закладів освіти, за результатами яких надано 603 рекомендаційні листи.

При підготовці до нового навчального року спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області брали участь в комісіях по обстеженню укриттів: всього проведено 948 моніторингових обстежень у закладах дошкільної освіти та 1042 – у закладах загальної середньої освіти.

Спеціалістами Держпродспоживслужби області розглянуто 2995 перспективних чотиритижневих меню, з яких погоджено 2766, що складає 92%.

У 2022 році всі заклади загальної середньої освіти паспортизовані.

Спалахи  харчових токсикоінфекцій. У 2022 році в області зареєстровано 2 спалахи гострого гастроентероколіту, в результаті яких постраждали 10 осіб, в тому числі 2 дитини та 5 випадків отруєнь дикорослими грибами, від яких потерпіли 7 осіб, в тому числі 5 дітей.  Спеціалістами Головного управління проведено весь комплекс протиепідемічних заходів з метою локалізації та ліквідації спалахів, проведено 7 санітарно-епідеміологічних розслідувань, винесено 1 розпорядження на тимчасове припинення діяльності об’єктів, де реєструвався спалах.

Розгляд звернень. Розглянуто 98 звернень громадян щодо порушення санітарних вимог, 78% вирішено на користь заявника.

Надано адміністративних послуг: видано 48санітарних паспортів на право роботи з іонізуючим випромінюванням, 102 рішення щодо можливості видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря,  розглянуто 127  проектів генеральних планів населених пунктів  та змін до них, видано 8 санітарних паспортів на склади пестицидів та агрохімікатів, погоджено місця видалення відходів – 16.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень