Підготуйтесь до холодів заздалегідь!

Дата: 02.02.2023 08:32

Підготуйтесь до холодів заздалегідь !

Зима цього року для України буде надскладною. Російські обстріли об’єктів критичної інфраструктури, ймовірно, продовжаться, тому українці ризикують залишитися без опалення.

Ось декілька  порад, які допоможуть пережити зимові холоди, якщо з опаленням все ж таки виникнуть проблеми.

Теплий одяг.

Вдягатися тепліше – проста, але надзвичайно дієва порада. Особливо ефективно справляється з теплоізоляцією багатошаровий одяг. У якості нижнього шару можна використати термобілизну, яка виготовлена зі щільної та еластичної тканини. Така білизна добре відводить вологу зі шкіри, тим самим не даючи організму переохолоджуватися. Для верхнього шару одягу підійдуть светри, джемпери та кофти, бажано з натуральних матеріалів, тобто вовни або бавовни. Обов’язково слід подбати про теплі шкарпетки (знову ж таки, перевагу краще віддавати натуральним матеріалам) та капці з утепленими устілками. Якщо ноги будуть у теплі, то й решту організму буде зігріти значно простіше.

Теплі ковдри та пледи.

Зігрітися в ліжку при відсутності опалення допоможуть теплі ковдри з перини чи пуху. Для створення теплоізоляційного шару можна навіть покласти декілька таких ковдр одна на одну. Якщо у вас сидяча робота, можна придбати спеціальний плед з рукавами, який набагато зручніший, ніж багато шарів одягу або звичайних пледів.

Утеплення стін та підлоги.

Килими в наш час на стіни майже ніхто не вішає, адже це виглядає неестетично та здається анахронізмом. Проте килими у "бабусиних" квартирах не тільки відігравали роль елемента декору, а й забезпечували непогану теплоізоляцію. Аби не завішувати килимами всю кімнату, визначте яка зі стін промерзає найсильніше, та завісьте хоча б її. За допомогою килима також можна утеплити підлогу. Найкраще підходять для обігріву килими, які покривають велику площу та мають високу щільність. Обирати слід килим з повсті – він ефективніше блокуватиме холодне повітря, що надходить у приміщення через щілини у підлозі.

Утеплення вікон та дверей.

Чимало тепла оселя втрачає через шпарини у деревяних віконних рамах та двері, що нещільно зачиняються. Краще за все замінити вікна на сучасні склопакети, але якщо немає такої можливості, необхідно подбати про їх утеплення. Шпарини можна заклеїти ущільнювачами, клейкими паперовими стрічками чи навіть звичайним скотчем.

Шпарини між дверми та стіною також можна закрити за допомогою монтажної піни, нагельних рейок, ущільнювача, вирівнювача порогу, тощо.                                    В ідеалі двері мають бути подвійними – зовнішні для захисту, а внутрішні – для теплоізоляції. Так ваше помешкання втрачатиме на 15% тепла менше у зимовий період.

Відкривайте штори в сонячні дні. Сонячні промені гріють навіть за мінусової температури. Вночі слід щільніше закривати вікна не лише шторами, а і пледами, ковдрами тощо.

Користуйтесь грілками: за 20 хвилин до сну її, максимально гарячу, слід класти посеред ліжка, а укладаючись спати перемістити в район ступнів.

Гарячі напої та ситна їжа.

Подбайте про наявність та наповнення термоса з гарячою водою. Він стане в нагоді й під час можливого відключення електроенергії. Такі напої, як трав’яний чай з імбиром, відвар шипшини, какао, гарячий шоколад та тепле молоко з медом, не тільки добре зігрівають, а й надають організму чимало енергії. В свій раціон також потрібно додати більше ситних м’ясних страв, адже калорії – це енергія, а енергія – це тепло. Страви слід приправити чорним та червоним перцем, куркумою, часником та мускатним горіхом – вони дещо підвищать температуру тіла.

Завідувач відділення епідеміологічного

нагляду (спостереження) та контролю

за неінфекційними захворюваннями                                          Лілія КОНЦУР