Старобогородчанська громада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Які педагогічні працівники не підлягають призову під час мобілізації

Дата: 10.02.2023 13:20
Кількість переглядів: 81

Фото без опису

7 лютого парламент подовжив дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів. Серед освітян постає питання: хто із педагогічних та науково-педагогічних працівників не підлягає мобілізації?

Відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» під час воєнного стану не підлягають призову:

- наукові та науково-педагогічні працівники вишів, коледжів, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
- педагогічні працівники училищ, шкіл, які працюють у своїх закладах освіти не менш як на 0,75 ставки.

Зокрема, для відстрочки є дві умови:

  • робота в закладі освіти має бути основною;
  • зайнятість педагога повинна бути не менше ніж 0,75 ставки.

Щодо педагогів, які працюють на 0,5 ставки, то вони не отримають відстрочки від мобілізації. Технічні працівники закладів освіти теж не мають права на відстрочку.

Також заклад освіти не може подати бронь на педпрацівника — учителі не підпадають під визначення категорії працівників, яких можна «бронювати», до того ж це нелогічно, оскільки відстрочка діє безтерміново, а підтвердити її наявність можна документами від роботодавця.
 

Джерело: Громадська спілка «Освіторія»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень