Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Головні зміни у НМТ – 2023

Дата: 17.02.2023 11:39

Головні зміни у НМТ – 2023

Цьогорічний національний мультипредметний тест став удосконаленою версією минулорічного НМТ, тому він передбачає чимало змін. Пропонуємо ознайомитися з основними з них, щоб заздалегідь підготувати старшокласників до майбутніх вступних випробувань.

Кількість обов’язкових предметів НМТ

НМТ у 2022 році

НМТ у 2023 році

Три обов’язкові предмети: українська мова, математика (алгебра та геометрія), історія України (від початку XX до початку XXI століття). Предметів на вибір не було.

Два обов’язкові предмети: українська мова й математика. Та п’ять – на вибір: історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика.

Саме вибір предметів став найсуперечливішою темою цьогорічного НМТ. Крім того, бурхливі емоції викликало скасування історії Україні у якості обов’язкового предмета.

Рішення щодо двох обов’язкових предметів, серед яких немає історії України, є надзвичайно складним. Експерти також зауважили, що саме українська мова та математика мають найвищу прогностичну валідність, тобто вони найкращим чином визначають потенційну успішність абітурієнта під час вступу до закладу вищої освіти. Через це предмети були визначені обов’язковими і тогоріч, і цьогоріч.

Чому цьогоріч додано дисципліни на вибір?

Потреба включення до блоків НМТ предметів на вибір вступника є очевидною, оскільки необхідно враховувати індивідуальні інтереси абітурієнтів. Крім того, вступ на кожну спеціальність потребує опанування особами певних предметних компетентностей, і в тому, що має бути зв’язок зі шкільною освітою. Таким чином, старшокласникам потрібно розуміти, що вивчення предметів природничої й іншомовної галузей є затребуваним.

Інші зміни

НМТ – 2022

НМТ – 2023

Час проходження

120 хвилин, усі блоки НМТ потрібно пройти в один день.

180 хвилин, усі тестування проходитиме в один день.

Кількість сесій

Учасники могли взяти участь в основній, додатковій або спеціальній сесії НМТ.

Вступники зареєструються для проходження НМТ у межах основної сесії. Водночас, ті абітурієнти, які через певні об’єктивні причини не зможуть прибути на тестування, наприклад, через хворобу, або не завершать оцінювання через довготривалу повітряну тривогу чи технічні труднощі в тимчасовому екзаменаційному центрі, матимуть змогу брати участь у додатковій сесії НМТ. Зауважу, що минулого року участь у спеціальній сесії НМТ взяли доволі мало вступників. Ми сподіваємося, що цьогоріч усі охочі зможуть пройти НМТ під час основної або додаткової сесій.

Завдання

• Українська мова:

15 завдань - вибір правильної відповіді з наданих 4–5 варіантів, 5 - на встановлення відповідності.

• Математика:

14 завдань -вибір з 5 варіантів, 4 - на встановлення відповідності, 2 - з короткою неструктурованою відповіддю (розв’язати задачу і записати числову відповідь у надане поле).

• Історія України:

15 завдань - вибір з 4–5 варіантів, 5 - на встановлення відповідності.

• Українська мова:

30 завдань - 10 із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох; 15 - із вибором однієї відповіді з п’яти, 5 - на встановлення відповідності (4 з 5). Максимальна кількість тестових балів - 45. Не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої відповіді.

• Математика:

22 завдання: 15 - із вибором однієї правильної відповіді з п’яти; 3 - на встановлення відповідності (3 з 5); 4 - з короткою відповіддю.

Максимальна кількість тестових балів - 32. Буде можливість скористатися довідковими матеріалами (формули, які пропонувалися вступникам минулого і позаминулого року), а також чернетками.

•  Історія України:

30 завдань: 20 - із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох; 4 - на встановлення відповідності (4 з 5); 3 - на встановлення послідовності; 3 - з вибором трьох відповідей із семи запропонованих варіантів. Максимальна кількість тестових балів - 54.

Іноземні мови:

32 завдання: 5 - із вибором однієї правильної відповіді; 11 - на встановлення відповідності; 16 - на заповнення пропусків у тесті.

Максимальна кількість тестових балів - 32.

Не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої відповіді, не буде також завдань з аудіювання.

Фізика:

20 завдань: 12 - із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох, 2 - на встановлення відповідності (4 з 5), 6 - із короткою відповіддю.

Максимальна кількість тестових балів -32.

Під час виконання завдань в учасників буде можливість скористатися чернетками.

Хімія:

30 завдань: 22 - із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох; 2 - на встановлення відповідності (3 з 5), 6 - з короткою відповіддю.

Максимальна кількість тестових балів - 40.

Під час виконання завдань в учасників буде можливість скористатися чернетками.

Біологія:

30 завдань: 24 - із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох; 4 - на встановлення відповідності (4 з 5), 2 -із вибором 3 відповідей із 3 груп запропонованих варіантів.

Максимальна кількість тестових балів - 46.