ПЕРЕХІД НА 12-РІЧНУ СИСТЕМУ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНИ!

Дата: 26.04.2023 13:00

МОН надає роз’яснення щодо коментарів стосовно переходу на 12-річну систему шкільної освіти в України.

Згідно із Законом України «Про освіту» перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році як частина реформи НУШ. Нині експерти тільки працюють над розробленням державного стандарту про профільну старшу школу. Цей документ визначатиме, яким буде навчання у старших класах.

Тож наразі не можна говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання, оскільки освітній процес повинен бути послідовним і безперервним. Окрім того, такий перехід потребує значних фінансових ресурсів, яких нині в бюджеті не передбачено.

Освітні втрати, спричинені ковідом і повномасштабною війною, – це однозначно великий виклик для української системи освіти. МОН разом із низкою профільних експертів шукає різні варіанти для розв’язання проблем, однак прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти нині не розглядають.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/mon-nadaye-rozyasnennya-shodo-komentariv-stosovno-perehodu-na-12-richnu-sistemu-shkilnoyi-osviti-v-ukrayini