Оновлено порядок реєстрації та перереєстрації безробітних

Дата: 19.05.2023 09:33

Оновлено порядок реєстрації та перереєстрації безробітних

До уваги громадян, які шукають роботу!

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2023 № 446 з 10 травня 2023 року набрав чинності новий порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (https://is.gd/MQv9AC).

Важливі зміни, які були внесені до порядку:

1.  Реєстрацію та перереєстрацію зареєстрованих безробітних (https://is.gd/haLpAM), а також припинення реєстрації (https://is.gd/YvtG6M) можна здійснити через Портал Дія, засобами мобільного додатку Дія, або безпосередньо під час відвідування центру зайнятості.

2.  Під час дії воєнного стану, внутрішньо переміщені особи, які не мають необхідних документів передбачених Порядком, можуть отримати статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.

3.  До переліку осіб, які мають право на отримання статусу зареєстрованого безробітного, внесено членів добровольчих формувань, які на безоплатній основі уклали контракт добровольця територіальної оборони.

4.  До участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру за направленням центру зайнятості можуть залучатися не тільки зареєстровані безробітні, а і особи, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення без припинення трудових відносин.

5.  Право на достроковий вихід на пенсію за віком отримали особи, які втратили роботу, а до досягнення пенсійного віку залишилось не більше півтора року. Ця норма законодавства діє за таких умов:

•   реєстрація особи у центрі зайнятості впродовж 30 календарних днів з дати звільнення;

•   відсутність для особи протягом 7 календарних днів підходящої роботи відповідно до статті 46 Закону України «Про зайнятість населення»;

•   наявність страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.

Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!

Відділ організаційно-інформаційної роботи

Івано-Франківського обласного