БЕЗПЕЧНІ ЛІТНІ КАНІКУЛИ

Дата: 09.06.2023 14:10

Ось і розпочинаються літні канікули. Це можливість набратися сил та оздоровитися. Але літній відпочинок повинен бути не тільки радісним та захопливим, а ще й безпечним, адже легковажне поводження з вогнем, водою, газом, недотримання правил дорожнього руху призводять до травмування. Нагадуємо вам, що завжди потрібно пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований. Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя!

Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул

1. Гуляти й грати можна в місцях, які призначені для цього.

2. Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

3. Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

4. Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

5. Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

6. Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

7. Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, грати ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

8. Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

9. Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

10. Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Шановні батьки !

Літні канікули для дітей -– це можливість набратися свіжих сил та оздоровитися. Але для приємного відпочинку потрібно чітко дотримуватися правил безпеки життєдіяльності. На канікулах необхідно потурбуватися про безпеку дитини, особливо якщо вона на якийсь час залишається без нагляду дорослих. Пам`ятайте, що на канікулах значно збільшується ризик не тільки вуличного, але і побутового травматизму.

З метою попередження нещасних випадків з дітьми, дотримуйтеся таких правил безпеки:

- Не залишайте дітей без нагляду, нагадуйте дітям про контактні телефони батьків, поліції та швидкої допомоги. Підтримуйте постійний зв’язок з дитиною. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому.

- Слідкуйте, щоб діти дотримувались правил дорожнього руху та правил поведінки на залізниці.

- Слідкуйте, щоб діти дотримувались правил протипожежної безпеки, не дозволяйте їм користуватися петардами та піротехнічними засобами.

- Нагадуйте дітям про безпечне поводження біля водойм і на воді. Не дозволяйте, щоб діти ходили на водоймища без супроводу дорослих.

- Нагадуйте дітям правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами.

- Пам’ятайте про небезпеку укусів диких, безпритульних та свійських тварин.

- Пам’ятайте про шкідливість тривалого перебування дітей на сонці.

- Нагадуйте дітям про правила поведінки в громадських місцях.

Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього дітей!

Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок! Гарних вам канікул!