Старобогородчанська громада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Вперше! В цьому році зможуть узяти участь у сертифікації вчителі української мови і літератури та математики

Дата: 26.07.2023 14:04
Кількість переглядів: 50

Фото без опису

Цьогоріч сертифікація педагогів уперше буде поширена на вчителів української мови і літератури та математики, які викладають ці предмети у 5–6 класах.

З 1 до 11 серпня вчителі математики та української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти, зможуть зареєструватися для проходження сертифікації.

У пілотній сертифікації зможуть узяти участь по 500 учителів математики та української мови і літератури.

Зареєструватись для участі в сертифікації цьогоріч зможуть педагоги зі стажем педагогічної роботи не менш ніж два роки, які за основним місцем роботи працюють на посаді вчителя математики чи вчителя або української мови і літератури, або української мови, або української літератури.

Водночас учителі, які працюють у закладах освіти за відповідним профілем за сумісництвом чи суміщенням, а також керівники та їхні заступники, які мають педагогічне навантаження з відповідних предметів у 5–6 класах, не зможуть узяти участі в сертифікації.

Сертифікація педагогів складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

 • незалежного тестування учасників сертифікації (відповідальний за проведення Український центр оцінювання якості освіти);
 • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (відповідальна за проведення Державна служба якості освіти);
 • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (відповідальна за проведення Державна служба якості освіти).

Потенційним учасникам сертифікації необхідно заздалегідь ознайомитися з процедурою реєстрації й підготувати комплект реєстраційних документів, зокрема довідку із закладу освіти, де вони працюють за основним місцем роботи за відповідним профілем.

Процедура реєстрації

Щоб успішно зареєструватися для участі в пілотній сертифікації педагогічних працівників, потрібно виконати низку послідовних дій.

Спочатку необхідно ознайомитися з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників.

Після цього майбутній учасник сертифікації має підготувати необхідні документи:

 • копію паспорта громадянина України, а в разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу;
 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків або картки платника податків (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, – копію сторінки паспорта громадянина України, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки);
 • довідку із закладу освіти, у якому працює педагогічний працівник.

Потім учасник має створити й оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним сервісом.

Щоб зареєструватися для проходження сертифікації, у рубриці «Сертифікація педагогічних працівників (незалежне тестування)» необхідно натиснути кнопку «Реєстрація». Перейшовши на сторінку реєстрації, потрібно:

 • уважно зазначити дані у реєстраційній формі;
 • згенерувати бланк реєстраційної картки-заяви та роздрукувати його;
 • заповнити власноруч заяву, зазначивши у ній бажання взяти участь у сертифікації.

Важливо: якщо буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно із квотою учасників сертифікації, установленою МОН, то програма не дасть можливості створити реєстраційну картку-заяву.

Реєстраційні документи

Учасник має сформувати комплект із таких реєстраційних документів:

1) оформлена реєстраційна картка-заява;

2) копія паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу педагогічного працівника;

3) копія одного з таких документів:

 • довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків, або картки фізичної особи – платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

4) довідка із закладу освіти, у якому працює педагогічний працівник.

У разі потреби слід надати копію свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), та / або свідоцтва про шлюб, та / або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних).

Важливона копіях документів напишіть Згідно з оригіналом (без лапок), поставте підпис, зазначте свої ініціали та прізвище й дату засвідчення копії.

Після цього учасник має надіслати комплект документів рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Дату подання реєстраційних документів визначають за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті. Усі документи для вчителів початкової школи мають бути надіслані не пізніше 11 серпня.

Педагоги, які успішно пройшли процедуру реєстрації, отримають повідомлення учасника сертифікації.

Регіональний центр надсилатиме рекомендованим поштовим відправленням на зазначену в реєстраційній картці-заяві адресу повідомлення про результати реєстрації, а зареєстрованим учасникам – логін та пін-код доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті УЦОЯО.

Причини відмови в реєстрації

Регіональний центр може відмовити заявникові в реєстрації для участі в сертифікації через:

 • ненадання документа (-ів), що підтверджує (-ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці-заяві;
 • надання недостовірної інформації;
 • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
 • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на проходження сертифікації;
 • надання / надсилання реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації.

Також педагогічний працівник може за власним бажанням відмовитися від участі у сертифікації та надіслати рекомендованим поштовим відправленням, електронною поштою або доставити нарочно до відповідного регіонального центру письмову заяву (у довільній формі) чи її скановану копію, до якої має бути додано копію (скановану копію) документа, що посвідчує особу.

Відповідна заява має надійти до регіонального центру не пізніше ніж за два тижні до початку незалежного тестування.

За матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень