Старобогородчанська громада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

До  Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

Дата: 30.11.2023 14:45
Кількість переглядів: 29

Фото без опису

До  Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

 

Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначається 1 грудня, є підвищення поінформованості громадськості про ВІЛ/СНІД та спонукання до виявлення толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Головне управління статистики інформує. В Івано-Франківській області упродовж 2022 року на ВІЛ-інфекцію обстежено 57,5 тис. осіб, в результаті якого взято під нагляд з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції 134 особи (у тому числі 24 особи – зі встановленим діагнозом СНІД), з них 74% інфіковані статевим шляхом, 11% – парентеральним, зокрема внаслідок уведення  наркотичних речовин ін’єкційним шляхом,          15% – діти, народжені жінками, яким встановлено діагноз ВІЛ-інфекція.

На кінець 2022 року під диспансерним наглядом перебували                   1272 особи (755 чоловіків та 517 жінок), які живуть з ВІЛ-інфекцією, у тому числі 403 особи – зі встановленим діагнозом СНІД, з яких 2% складають діти у віці 0–17 років;  822 особи проживали у міській місцевості, 450 – у сільській місцевості. Найбільша кількість осіб, які живуть з ВІЛ-інфекцією (74%) припадала на вікову групу 25–49 років.  

За дев’ять місяців поточного року взято під нагляд з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції 108 осіб, з них 17 – зі встановленим діагнозом СНІД. За цей же період під диспансерним наглядом перебувало 1311 осіб, які живуть з ВІЛ-інфекцією, з них із встановленим діагнозом     СНІД – 392 особи.            

         Протягом останніх вісімнадцяти років хвороба, зумовлена вірусом імунодефіциту, посідає друге  місце  серед  причин  смерті  класу інфекційних  та  паразитарних  хвороб. Вперше смерть від СНІДу на Прикарпатті було  зареєстровано  у  2001  році (2 особи). У 2022 році від цієї недуги в області померло 15 осіб ( 9 чоловіків та 6 жінок), за дев’ять місяців поточного року – 14 осіб.


 

Примітка. Інформація наведена за даними Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України».

 

 

Довідки за телефоном: (0342)79 20 46; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: https://ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-O_ZDOR.htm

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2023


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень