Старобогородчанська громада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Звіт голови Старобогородчанської сільської ради за 2024 рік

Дата: 27.03.2025 09:06
Кількість переглядів: 172

Фото без опису Фото без опису

Я, як сільський голова, в своїй роботі керуюся Конституцією України, Законами України,  зокрема «Про місцеве самоврядування в Україні», Про звернення громадян», «Про доступ до публічної  інформації»,  постановами КМ України, розпорядженнями та дорученнями  голів обласної та районної державних адміністрацій, Регламентом Старобогородчанської сільської ради.

 

 

ЗВІТ за 2024 рік

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису

Відповідно до Регламенту  сільська рада проводить свою роботу сесійно. Протягом звітного періоду  2024  року проведено 11 сесій, на яких розглянуто 281 питання.

Фото без опису

Важливою складовою   роботи сільської ради є діяльність постійних комісій сільської ради, які згідно ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами  ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду  і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради.  Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, які проводяться перед сесією ради.  Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії.

 

      Рішенням  сільської ради були утворені три постійні комісії:

  • постійна комісія з питань освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури, спорту та соціального захисту населення, прав людини, законності, депутатської діяльності, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, етики - 3 засідання;
  • постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, сфери послуг, інвестицій та міжнародного співробітництва - 15 засідань;
  • постійна комісія з питань земельних відносин, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства, комунальної власності та охорони природи - 9 засідань;

Фото без опису Фото без опису

Виконавчий комітет  Старобогородчанської  сільської ради, утворений рішенням ради на строк її повноважень. До складу виконавчого комітету входить 13 осіб.

Протягом року проведено 11 засідань, де розглянуто 128 питань. На засіданні виконавчого комітету розглядалися проекти місцевих програм, які потім затверджувалися на сесіях сільської ради, діяльність структурних підрозділів, звіти про роботу їх керівників, звернення громадян  та інші.

За 2024 рік до виконавчого комітету надійшло  411 звернень  від жителів громади, з них 360 письмових та 51 усних, що в загальному на 45 звернень більше в порівнянні з 2023 роком. Станом на 01.01.2025 року 384 звернення вирішено позитивно, на 17 звернень дано розяснення, на 10 звернень відмовлено.

За рік надійшло 3827 вхідних документів (на всі документи надано відповіді та відповідну запитувану інформацію), направлено листів та інформацій 1699.

Видано розпоряджень сільського голови з кадрових питань - 279,  з основної діяльності – 213.

Фото без опису

Основним і пріоритетним  в роботі територіальної громади було питання виконання бюджету, адже  завдяки надходженням  можливе було виконання тих чи інших запланованих заходів та робіт.

Фото без опису

Освітня галузь

 

Станом на 05.09.2024 р. в системі освіти  Старобогородчанської сільської  ради функціонувало:

  • 1 заклад загальної середньої освіти,  в т.ч. 2 філії,  проєктною потужністю на 915 учнів,  де навчається 493 здобувачів освіти (54 на сімейній формі навчання);
  • 2 заклади дошкільної освіти, з них  2 дошкільні групи в 2 філіях Старобогородчанського ліцею, проєктною потужністю  на 45 місць, де виховуються  30  вихованців.
  • 1 заклад дошкільної освіти, 4 групи, проєктною потужністю на 75 вихованців, де виховується 65 вихованців.

В системі освіти  Старобогородчанської сільської  ради функціонує 1 опорний заклад загальної середньої освіти це Старобогородчанський ліцей який має у складі 2 філії: Гринівська філія ім.Я.Савки, Нивочинська філія.

У зв’язку з реорганізацією закладів освіти громади рішенням сесії Старобогородчанської сільської ради від 23.07.2024 року №991-36/2024 року було ліквідовано шляхом закриття Лесівську та Скобичівську філії, з метою підвищення якості освіти, економічної ефективності функціонування закладів загальної середньої освіти, раціонального використання фінансових та інших ресурсів, приведення освітньої мережі громади у відповідність до вимог законодавства. Слід відзначити, що освітня субвенція на 2025 рік на 25% зросла відносно 2024 року. Придбано Шкільний автобус за кошти державного бюджету з місцевим співфінансуванням.

Фото без опису

Станом на 15.09.2024 року кількість дітей дошкільного та шкільного віку в Старобогородчанській  територіальній громаді становить:

  • 251 дитина дошкільного віку  (0-6 років);
  • 735 дітей шкільного віку (6-18 років).

Освітні послуги вихованцям та школярам надають 94 педагогічних працівника, з них 80 педагогічних працівників у  закладах загальної середньої освіти, 14 - у закладах дошкільної освіти.

В умовах воєнного стану 2024/2025 навчальний рік було організовано в закладах освіти в очній та  змішаній формі навчання.

Основною вимогою для початку очного навчання/виховання у 2024-2025 навчальному році залишається  наявність укриття у відповідному закладі освіти або на відстані до 100 м від нього. Впродовж 2022 року було проведено роботу щодо підготовки та ремонту захисних споруд цивільного захисту, які можна використовувати для укриття для закладів освіти. Спільними зусиллями сільської ради, колективів закладів освіти та батьківської громадськості проведено роботу по підготовці та облаштуванню   укриттів для учасників освітнього процесу 3 закладів загальної середньої освіти та 1 закладу дошкільної освіти.

Незважаючи на обставини воєнного часу, учні закладів загальної середньої освіти територіальної громади є активними учасниками та переможцями різноманітних олімпіад, конкурсів, змагань різних рівнів, проведених з дотриманням безпекових  умов воєнного стану  в режимі офлайн та онлайн.

Протягом листопада-грудня 2024 року організовано проведення в очному форматі, з дотримання безпекових умов під час дії  правового режиму воєнного стану , ІІ  етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у зональному об’єднанні громад Івано-Франківського району (зона Г – Богородчанська селищна ТГ, Солотвинська селищна  ТГ, Дзвиняцька сільська ТГ, Старобогородчанська сільська ТГ) з 17 навчальних предметів (екології, історії, географії, англійської, французької, німецької мов, правознавства, інформаційних технологій, інформатики, трудового навчання, математики, фізики, біології, хімії, української мови і літератури, астрономії, економіки) та конкурсів імені Тараса Шевченка, імені Петра Яцика в 2024-2025 навчальному році.

У олімпіадах  учні вибороли 22 призове місце із 176, що становить 14% від загальної кількості учнів-переможців зони Г. З них  І місце здобули 1 учениця, ІІ місце – 10 учнів, ІІІ місце – 11 учнів. Учасниками олімпіад ІІ етапу було 8 учнів -  Нивочинської філії, 5 учнів — Гринівської філії та 32 учні — Старобогородчанського ліцею.

Учень-переможець Старобогородчанського ліцею та учениця-переможниця Нивочинської філії Старобогородчанського ліцею,  увійшли до складу команди зонального об’єднання громад Івано-Франківського району (зона Г) де мали можливість проявити свої здібності та здобули ІІІ місце в ІІІ етапі  Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики та математики.

У травні 2024 року для обдарованих учнів громади та їх наставників було проведено свято де були вручені грамоти сільського голови та грошові винагороди відповідно до Положення про преміювання Старобогородчанської сільської ради. Один учень Старобогородчанського ліцею отримує степендію протягом 2024-2025 навчального року.

2024 рік - продовжував бути  роком  підтримки ЗСУ, волонтерства, допомоги внутрішньо переміщеним особам, а також один одного.

Освітніми установами громади проведено безліч різноманітних челенджів, акцій, благодійних ярмарок, змагань, майстер-класів, зустрічей для випікання різноманітних солодких гостинців, виготовлення різдвяних оберегів,  приготування вареників.

На виконання вимог чинного законодавства  протягом  звітного періоду організовано безкоштовне підвезення для 26 учнів до Старобогородчанського ліцею з с. Скобичівка.

 

З метою соціального забезпечення  учнів та дітей пільгових категорій,  на виконання вимог чинного законодавства здійснюється харчування дітей та  учнів пільгових категорій за кошти місцевого бюджету.

Безкоштовне харчування вихованців та учнів пільгових категорій забезпечено на 100%.

Вартість харчування для вихованців пільгових категорій в закладах дошкільної освіти громади становить  60 грн в день.  Забезпечено безкоштовним харчуванням вихованців таких пільгових категорій:

-     діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

  • діти з інвалідністю;
  • діти-напівсироти;
  • діти з особливими освітніми потребами, які охоплені інклюзивною формою здобуття освіти;
  • діти, батьки яких мобілізовані до Збройних сил України і Національної гвардії України та є учасниками антитерористичної операції, учасниками бойових дій або загинули під час виконання службових обовʼязків у зоні проведення АТО/ООС;
  • діти, батьки яких постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (на основі поданих посвідчень).
  •  діти, внутрішньо переміщені із тимчасово окупованих територій України та районів проведення антитерористичної операції.

Встановлено  розмір плати за харчування у  закладах дошкільної освіти  та дошкільних групах закладів загальної середньої освіти багатодітним сімʼям, які виховують трьох і більше дітей у розмірі 50% батьківської плати.

   Забезпечити безкоштовним харчуванням за кошти сільського бюджету учнів закладів загальної середньої освіти сільської ради у розмірі 50 грн. в день для наступних пільгових категорій:

  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (учні 1-11 класів);
  • діти-напівсироти;
  • діти з інвалідністю;
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах (учні 1-11 класів);
  •  діти, батьки яких мобілізовані до Збройних сил України і Національної гвардії України та є учасниками антитерористичної операції, учасниками бойових дій або загинули під час виконання службових обовʼязків в зоні проведення АТО/ООС та діти, які внутрішньо переміщені з тимчасово окупованих території та районів  проведення АТО/ООС (учні 1-11 класів);
  • діти з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімʼям» (учні  1-11 класів);
  • діти, батьки яких постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (на основі поданих посвідчень);

-  діти, які перебувають у складних життєвих обставинах та влаштовані до   патронатних сімей (учні 1-11 класів);

Відповідно до Постанови  Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 2024 року № 1145 усі учні початкових класів (1-4 класів) закладів освіти громади харчуються безкоштовно.

           Для підтримки технічного стану приміщень закладів освіти громади, проведення ремонтних робіт, закупівлю обладнання  протягом звітного року  затверджено при формуванні бюджету — 464,0 тис. грн., реалізовано — 1011,4 тис.грн.; енергоносії: закладено- 950 тис. грн., реалізовано — 1310,0 тис. грн.; харчування: закладено — 480,0 тис. грн., реалізовано — 844,2 тис. грн. Було придбано генератори на суму - 92, 1 тис.грн.

Культура

Заклади культури клубного типу Старобогородчанської сільської ради у 2024 році спрямовували свою діяльність на втілення нових мистецьких задумів, пропагування культурних надбань, підвищення культурного рівня, естетичного виховання громадян, задоволення культурних потреб населення громади. Робота велася згідно річних планів роботи.

В Старобогородчанській сільській раді функціонує 4 клубних заклади - Старобогородчанський та Нивочинський Будинки Культури, Лесівський та Гринівський сільські клуби.

Діяльність клубних закладів забезпечували 8 спеціалістів, з них – 3 мають повну вищу освіту, 3 – неповну вищу, 2 - без фахової освіти.

У Будинку культури с. Старі Богородчани працюють 1 аматорський колектив, який має звання «народний аматорський хоровий колектив» та 1 – «зразковий хореографічний колектив «Бойківчанка».

     В своїй діяльності заклади культури керувалися регіональною цільовою програмою «Культура Івано-Франківщини» на 2020-2025 роки.

Закладами культури клубного типу на належному рівні відзначено патріотичні свята — Розколяда, День Матері, участь у  обласній патріотичній акції “Незламна мужність поколінь”, День Соборності України, День Конституції України, День Незалежності України, Свято Державного Прапора, Тиждень мобільності, День захисника України та створення УПА, День Гідності та Свободи та інші.

Бібліотечну справу в громаді розвивали  5 сільських бібліотек у с. Старі Богородчани, с. Скобичівка, с. Лесівка, с. Гринівка, с. Нивочин, в яких працює 5 бібліотекарів.

Слід зазначити, що бібліотеки с. Лесівка, с. Скобичівка, с. Гринівка обслуговують також і шкільний бібліотечний фонд.

У звітному періоді  бібліотеки Старобогородчанської сільської ради працювали над забезпеченням всебічного розкриття фондів та наданням читачам широкого доступу до книжкових ресурсів:

  • здійснювали просвітницьку діяльність шляхом популяризації досягнень вітчизняної та світової культури;
  • забезпечували дозвільні потреби населення громади в межах завдань та можливостей бібліотек централізованої бібліотечної системи.

Бібліотечні працівники протягом звітного періоду вели просвітницьку діяльність в таких напрямках: національно-патріотичне виховання, спортивно-розважальні заходи, екологічні, родинне дозвілля, обрядові дійства, робота з дітьми, підлітками, молоддю та ін. В бібліотеках проводились тематичні виставки, ранки, вечори, зустрічі та інші форми роботи, з метою популяризації слова, книги та спілкування У 2024 році закуплено 101 книжку за кошти місцевого бюджету.

Важливим залишається питання щодо інформатизації та комп’ютеризації клубних закладів та бібліотек. 

Спортивно-масова робота

 

Слід відзначити, що ефективно проводиться робота з напрямків туристсько-краєзнавчої роботи. У закладах освіти громади працюють 2 гуртки для   покращення фізичного здоров’я дітей. Учні неодноразово брали участь у різних естафетах та змаганнях, де виборювали призові місця. Учні закладів громади другий рік поспіль беруть активну участь у фізкультурно-оздоровому заході та змагань “Пліч-о-плічВсеукраїнські шкільні ліги”. Місцева футбольна команда «Карпати» ( тренер Присяжний А.В.) є активним учасником чемпіонату Івано-Франківського району з футболу 2024-2025 років. На підтримку футбольної команди було виділено з місцевого бюджету 150 тисяч гривень.

Фото без опису 

Команда депутатів взяла участь в обласному благодійному турнірі фут залу на підтримку ЗСУ.

Фото без опису

Проведено велопробіг населеними пунктами громади до «Дня без автомобіля» у рамках Європейського тижня мобільності який проходить у нашій громаді вдруге.

Відбувся черговий благодійний турнір "ЮНІ та НЕЗЛАМНІ 2024" Старобогородчанської громади з міні-футболу на підтримку ЗСУ та буде присвячений  в пам'яті загиблим бійцям, Героям нашої громади - Андрію Савчину, Миколі Гриніву, Володимиру Іванківу,  Андрію Борищаку, Андрію Багрію, Олександру Зубарєву,  Владиславу Олексину, з нагоди річниці відкриття дитячо-спортивного майданчика "Місце щасливого дитинства" на Заріччю.

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису

Проведений турнір з міні-футболу пам’яті Василя Здерки.

Фото без опису

Марафон “Шаную воїнів – біжу за Героя України”

Фото без опису

Соціальний захист населення

 

Відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Старобогородчанської сільської ради (далі-Відділ) забезпечує реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення територіальної громади.

Пріоритетом  у роботі Відділу є якість, вчасність та повнота надання соціальних послуг уразливим категоріям населення. Забезпечення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, їх раннє виявлення.

Фото без опису

 

Діяльність щодо реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення, формування та виконання місцевих програм соціальної підтримки провадиться Відділом та охоплює:

–  консультування з питань застосування законодавства щодо соціальної допомоги, отримання засобів реабілітації, захисту прав дитини, опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена, надання соціальних послуг, з інших питань, пов’язаних із соціальною підтримкою населення;

– визначення потреб громади в соціальних послугах;

– прийняття рішень про організацію надання соціальних послуг;

– виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

– організацію надання соціальних послуг відповідно до потреб громади;

забезпечення захисту прав і законних інтересів повнолітніх осіб, які потребують встановлення опіки або піклування, недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена;

– забезпечення ведення обліку багатодітних сімей;

– вжиття заходів реагування на звернення та повідомлення про вчинення домашнього насильства, у тому числі організацію надання тимчасового притулку особам, які постраждали від домашнього насильства і торгівлі людьми;

– моніторинг, оцінювання якості надання соціальних послуг;

– проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення, спрямованої на: підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми, а також запобігання та протидії домашньому насильству.

Фото без опису 

В громаді діють  Програми:

Комплексна програма соціального захисту населення Старобогородчанської територіальної громади на 2024-2026 роки затверджена рішенням сесії Старобогородчанської сільської ради від 04.12.2023 року №834-29/2023

 Враховуючи чисельні звернення громадян за наданням адресної допомоги пов’язаної з тяжким матеріальним станом, виходячи з бюджетних можливостей сільської ради, визначено найбільш вразливі категорії громадян, які потребують запровадження інших видів соціальної допомоги та порядок її надання.

За 2024 рік за індивідуальними зверненнями громадян  надана матеріальна допомога – 207 особам. З сільського бюджету громади профінансовано 1062848,00  грн.

з них :

  • надання цільової грошової допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю – 22 000 грн. (2 особи);
  • одноразова виплата допомоги на лікування онкохворим – 15 000 грн. (5 осіб);
  • надання одноразової допомоги на поховання -11 000 грн (10 осіб);
  • одноразова матеріальна допомога СЖО – 5 000 грн. (3 особи);
  • відзначення ювілейних дат жителів громади 90, 95, 100 років – 7 000 грн. (7 осіб);
  • придбання продуктових наборів для незахищених верств населення «Великодній кошик» - 34 848 грн.( 36 осіб).


Фото без опису

Програма підтримки та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2022-2024 роки затверджена рішенням сесії Старобогородчанської сільської ради від 21.12.2023 року №870-30/2023

  • виплата до річниці категоріям осіб, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС – 14 000 грн. (14 осіб).

Субвенція з обласного бюджету:

  • видатки на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 3 940 грн. (1 особі).

 

Програма соціальної підтримки військовослужбовців та членів сімей загиблих/зниклих безвісти військовослужбовців на період воєнного стану затверджена рішенням сесії Старобогородчанської сільської ради від 04.12.2023 року №837-29/2023

  • одноразова грошова допомога сім’ям зниклих безвісти військовослужбовців - 20 000 грн. (2 особи);
  • одноразова грошова допомога на лікування військовослужбовців – 190 000грн. (19 осіб);
  • одноразова матеріальна допомога для військовослужбовців, які підписали контракт або були мобілізовані – 490 000 грн. (49 осіб);
  • виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, сім’ям загиблих/зниклих безвісти на ЖКП – 174 000 грн. (58 осіб);
  • виплата одноразової грошової допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців – 50 000 грн. (1 особа);
  • ритуальні послуги та придбання предметів ритуальної належності для здійснення поховань загиблих військовослужбовців – 30 000 грн. (1 особа).
  • Фото без опису 
  • Програма з оздоровлення та відпочинку дітей Старобогородчанської сільської ради на 2024-2026 роки затверджена рішенням сесії Старобогородчанської сільської ради від 04.12.2023 року №831-29/2023

    Метою програми є створення умов для зміцнення фізичного та психологічного здоров’я дітей пільгових категорій шляхом належної організації оздоровлення та відпочинку.

    У 2024 році відповідно до програми за рахунок коштів місцевого бюджету, направлено до Позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку  «Едельвейс» с. Микуличин 16 дітей пільгових категорій  нашої громади, та профінансовано суму 241 920 грн.

    Відповідно до Постанови КМУ від 20.03.2022 № 332 відділом соціального захисту населення  здійснювалася робота щодо обліку внутрішньо переміщених осіб. Станом на 31.12. 2024 ріку на території громади проживає 42 особи.  

    З початку воєнних дій на території громади було зареєстровано 505 внутрішньо переміщених осіб.

    Згідно зі зверненнями осіб з інвалідністю, мешканців громади, для отримання технічних засобів реабілітації приймалися документи, та передавалися до Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Всього було передано 12 особових  справ.

    Постійно обновлювався банк даних дітей пільгової категорії, багатодітних та малозабезпечених сімей, які потребують особливої соціальної підтримки.

    Здійснювались заходи в межах повноважень відділу у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків, та у сфері протидії торгівлі людьми. Начальницею відділу  у 2024 році проведено чотири засідання Міжвідомчої ради виконавчого комітету Старобогородчанської ради територіальної громади з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Також проводилось три заходи з учнями Старобогородчанського ліцею, працівниками ЗДО (ясла-садочок) «Джерельце» та працівниками сільської ради на тему протидії домашнього насильства та особистих кордонів.

  • Фото без опису

Фото без опису

Спеціалістом відділу соціального захисту населення велася реєстрація спеціальних карт обліку по факту вчинення домашнього насильства в сім’ї . У 2024 році було зареєстровано та опрацьовано  17 актів про вчинення домашнього насильства. Для оформлення яких здійснювалося відвідування цих сімей та проводилася з заявниками та їх кривдниками інформаційно-профілактична робота на врегулювання конфліктів.

Згідно з Правилами опіки і піклування, затвердженими наказом Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України 26.05.99 №34/166/131/88 та листа Міністерства соціальної політики України від 04.10.2017 р. N 19467/0/2-17 «Про ведення особових справ недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, органами опіки та піклування» були сформовані особові справи недієздатних осіб, та осіб фізична дієздатність яких обмежена які знаходяться під опікою та піклуванням, які мешкають на території Старобогородчанської сільської ради. За 2024 рік проведено чотири засідання опікунської ради та затверджено три подання опікунської ради виконавчим комітетом Старобогородчанської сільської ради про рекомендацію опікуна.

Відповідно до Наказу Міністерства Соціальної Політики України від 13.11. 2013 року № 760 «Про затвердження Державного стандарту догляду вдома» та відповідно до абзацу чотирнадцятого статті 1 Закону України « Про соціальні послуги»:

- соціальна послуга надається за місцем проживання громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв'язку з частковою втратою рухової активності та потребують сторонньої допомоги згідно з медичним висновком; 

- соціальна послуга догляд вдома надається безоплатно.

  Послуга по « Догляду дома» в громаді надається чотирма соціальними робітниками, які на обслуговуванню мають 24 осіб похилого віку, з них 8 осіб з інвалідністю:

  • с. Старі Богородчани – Паливода Оксана Василівна – 6 підопічних з них 5 осіб похилого віку та 1 особа з інвалідністю IIІ  групи;
  • с. Скобичівка- Олійник Світлана Миколаївна – 7 підопічних, з них 5 осіб похилого віку та 2 особи з інвалідністю II та III групи;
  • с.Нивочин – Дуда Наталія Миколаївна – 4 підопічних, з них 2 осіб похилого віку та 2 особи з інвалідністю II групи;
  • с. Гринівка, с. Лесівка – Хмелівська Галина Миколаївна – 7 підопічних, з них 4 особи похилого віку та 3 особи з інвалідністю II та III групи.

В липні-серпні 2024 року  проведено Моніторинг якості надання соціальних послуг та зроблено Звіт про проведення внутрішньої оцінки якості соціальної послуги «Догляд вдома» при відділі соціального захисту населення Старобогородчанської сільської ради.

Фото без опису

Служба у справах дітей

 

Служба у справах дітей Старобогородчанської сільської ради утворена відповідно до рішення сесії Старобогородчанської сільської ради від 24.12.2021 року №457-13/2021 «Про створення служби у справах дітей Старобогородчанської сільської ради та затвердження Положення про службу у справах дітей» і як юридична особа публічного права почала функціонувати з 01.01.2022 року.

Служба у справах дітей працює над реалізацією державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; забезпечення контролю та дотриманням вимог чинного законодавства у сфері захисту дітей; підвищення рівня правової культури територіальної громади села у сфері охорони дитинства.

На території громади віком від 0 до 18 проживають 1153 дітей.

Діти – сироти, діти, позбавлені батьківського піклування

Станом на 01.01.2024 на первинному обліку служби у справах дітей перебувало  4 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Із них: 3 дітей виховуються у сім’ях опікунів/піклувальників, 1 дитина у прийомній сім’ї. Двоє дітей проживають на території Старобогородчанської громади, двоє – на території інших територіальних громад.

Протягом 2024 року з первинного обліку було знято 2 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування у зв’язку з досягненням повноліття.

Також, на обліку служби у справах дітей Старобогородчанської сільської ради перебувають 4 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій.

Службою у справах дітей здійснюється постійний контроль за дотриманням житлових та майнових прав дітей. З метою контролю за додержанням прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проводяться обстеження їх умов проживання, утримання та виховання, про що складаються відповідні акти. Дані акти наявні в особових справах дітей. Також є щорічні висновки про стан утримання, навчання та виховання дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

На квартирному обліку Старобогородчанській громаді перебуває 1 дитина- позбавлена батьківського піклування та 3 осіб, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 18 до 23 років.

Діти, які потрапили у складні життєві обставини

Службою у справах дітей спільно з працівниками соціального захисту населення, поліцейським офіцером громади та інспектором ювенальної превенції забезпечується своєчасне виявлення та облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної допомоги.

За 2024 рік на обліку у службі у справах дітей перебувало 6 дітей, як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах, що проживають у 4 сім’ях :

  • 3 дітей з 2 сімей у зв’язку з ухиленням батьків від виконання чи неналежного виконання ними батьківських обов’язків;
  • 3 дітей з 2 сімей у зв’язку з обставинами воєнних дій та збройних конфліктів;

Протягом 2024 року 4 дітям надано статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних  дій та збройних конфліктів, зокрема

  • 3 дітям з  сімей ВПО;
  • 1 дитина, батько якої зник безвісти під час ведення бойових дій.  

З метою захисту прав дітей зазначеної категорії службою у справах дітей здійснювались обстеження умов проживання, утримання, виховання дітей, проводились профілактичні бесіди з батьками, щодо відповідальності за неналежне  виконання батьківських обов’язків, недопустимості скоєння домашнього насильства.

У службі у справах дітей функціонує Єдина інформаційна аналітична система «Діти» про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Комісія з питань захисту прав дитини

З метою забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей у громаді працює Комісія з питань захисту прав дитини Старобогородчанської сільської ради, роботу якої забезпечує служба у справах дітей, а саме: здійснює прийом громадян з питань, що потребують колегіального вирішення, збирає документи, формує справи та виносить питання на розгляд Комісії.

Протягом 2024 року було проведено 9 засідань  комісії з питань захисту прав дитини Старобогородчанської сільської ради. З метою забезпечення роботи комісії з питань захисту прав дитини за результатами звернень громадян та за поданням служби у справах дітей було винесено на розгляд комісії 26 питань, а саме:

  • Про затвердження індивідуального плану соціального захисту дітей – 12;
  • Про захист житлових та майнових прав дітей – 6
  • Про стан виконання батьками батьківських обов’язків – 1
  • Про стан соціального супроводу – 2
  • Інші питання, пов’язані із захистом прав та інтересі дітей – 5

Проведення заходів

Службою у справах дітей протягом року було організовано та проведено заходи для дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. До Дня захисту дітей організовано та проведено туристичний похід до водоспаду в с. Манява, Івано-Франківського району та пікнік за участю  дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, батьки яких беруть участь, поранені або загинули у зоні проведення військових дій, дітей з числа внутрішньо переміщених осіб; проведення акції  «Школярик».

Фото без опису

Виплачена грошова компенсація опікуну дитини, позбавленої батьківського піклування, яка перебуває  на обліку служби та навчається в закладах освіти Старобогородчанської сільської ради за придбання спортивної та шкільної форми.

Надано грошову компенсацію піклувальнику дитини, позбавленої батьківського піклування, на придбання твердого пічного палива на опалювальний сезон.

До Дня святого Миколая дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування надано солодкі подарунки.

Фото без опису

 

Згідно договору з БФ «Захід-Шанс» та БО «Terre des hommes», у Старобогородчанській громаді в період з 01 травня 2024 року працював фахівець соціальної роботи, який надавав підтримку та додаткову допомогу сім’ям, в яких виховуються діти. Зокрема, за сприяння організації було надано грошову допомогу 10800 грн для закупівлі дров для 2 сімей (по 1 дитині під опікою в сім’ї), закуплено ліжка, матраси та постільну білизну для 8 дітей з 3 сімей, зимовий дитячий одяг для 7 дітей з 4 сімей, канцелярію для 9 дітей з 3 сімей, продуктові набори для 6 сімей ( 19 дітей ) та гігієнічні набори для 3 сімей (9 дітей ).

Також, за співпраці з організацією ГО «Д.О.М.4824 проведено безкоштовні індивідуальні психологічні консультації та заняття з психологом для 2 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Фото без описуФото без опису

Підготовка розпорядчих документів,

робота зі зверненнями громадян

 

У 2024 році начальником служби у справах дітей  підготовлено   7   проєктів рішень органу опіки та піклування Старобогородчанської сільської ради, що стосуються захисту прав та законних інтересів дітей громади та 3 проєкти рішень щодо координації діяльності з питань захисту прав  дитини.

Також у грудні 2024 року розроблено та затверджено Програму соціального захисту та підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності на 2025-2029 роки

Протягом звітного періоду працівницею служби у справах дітей підготовлено матеріали та взято участь у 4 судових засіданнях щодо захисту прав та законних інтересів дітей, зокрема, у 1 кримінальній справі за участі неповнолітнього.

Також працівника служби залучають до розгляду судових справ, де заявлено третьою стороною орган опіки та піклування. Так, протягом 2024 року було залучено судового розгляду щодо справ про позбавлення батьківських прав щодо одного з батьків, щодо визначення місця проживання дитини.

Службою у справах дітей протягом 2024 року опрацьовано 224 листи вхідної документації, підготовлено 69 листів та запитів організацій, установ та судових органів з питань соціального захисту дітей, підготовлено 15 наказів начальника служби та проведено 30 актів обстеження умов проживання дітей.

Методична робота

Аналізуючи стан соціальної захищеності дітей у Старобогородчанській громаді протягом 2024  року працівником служби у справах дітей проводилась роз’яснювальна та консультативна робота щодо  порядку провадження органами  опіки та піклування діяльності пов’язаної з захистом прав дитини на території громади. 

Протягом поточного року, під час особистого прийому громадян, з дітьми та їх батьками проводилися профілактично - роз’яснювальні бесіди. Батькам роз’яснювались наслідки невиконання ними батьківських обов’язків.  

Під час  проведння  профілактичної роботи  розглядались питання:

-  запобігання та протидію домашньому насильству;

- виконання  Закону України «Про загальну середню освіту»;

- запобігання проявам булінку; 

- ставлення батьків та учнів до виконання своїх обов’язків;

- недопущення правопорушень у дитячому середовище;

- інші проблемні питання, відповідно до особистих потреб дітей та їх сімей. 

Одним із важливих напрямів роботи служби у справах дітей є профілактика негативних явищ у підлітковому середовищі.  Так, службою у справах дітей Старобогородчанської сільської ради проводились акція  запобігання зловживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів  «Відвідальність починається з мене».

На сторінці служби у справах дітей Старобогородчанської громади періодично публікуються матеріали щодо попередження бездоглядності та соціального сирітства, попередження насильства щодо дітей, а також розвитку сімейних форм виховання дітей.

Вся робота з неблагополучними сім’ями проводиться так, щоб допомогти батькам вийти з зони ризику та зберегти для дитини можливість зростати та виховуватись у біологічних родинах, на зменшення кількості дітей, які перебувають поза сімейним оточенням, створення умов для виховання відповідального батьківства. Саме тому основним напрямком роботи служби у справах дітей є вчасне виявлення таких сімей та проведення з ними відповідної профілактично-виховної роботи.

Центр надання адміністративних послуг

Фото без опису

 

Центр надання адміністративних послуг працює відповідно до Положення про відділ «Центр надання адміністративних послуг» Старобогородчанської сільської ради.

      Основними завданнями та функціями відділу ЦНАП є реалізація державної політики у сфері надання адміністративних послуг для мешканців громади, основними принципами якої є: єдиний відкритий простір, ввічливе ставлення персоналу, зрозумілі процедури, стислі та чітко визначені строки, комфортні умови для клієнтів, максимальна результативність.

      За 2024 рік роботи відділу «Центр надання адміністративних послуг» Старобогородчанської сільської ради (далі – відділ), загальна кількість наданих адміністративних послуг становить 2963 послуги, (це на 655 послуг більше, ніж у   2023 році) а саме:

      - Реєстраційні процедури (реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання, послуги ДРАЦСу в т.ч. єМалятко, вклеювання фото до паспорта громадянина України) – 1602 послуги;

      - Послуги соціального характеру (субсидії, пільги, різного роду державні соціальні допомоги, послуги для внутрішньо переміщених осіб) – 481 послуга;

     - Місцеві послуги (видача дозволів, видача довідок для оформлення спадщини, видача виписок з погосподарської книги, благоустрій, та інше) – 228 послуг;

     - Послуги відділу Соціального захисту населення Старобогородчанської сільської ради (отримання матеріальних допомог) – 208 послуг;

     - Земельні питання – 210 послуг;

     - Послуги з актуалізації даних військовозобов’язаних – 150 послуг;

 - Послуги держгеокадастру, послуги будівельної сфери, послуги Держпродспоживслужби та інше – 84 послуги.

      У Центрі реалізуються принципи одержання громадянами широкого спектру інформації, отримання кваліфікованих консультацій (особисто, в телефонному режимі та електронною поштою), надання необхідної послуги в одному місці, ввічливе ставлення до кожної людини, розуміння проблем відвідувачів та прагнення максимально швидко знайти рішення для їх вирішення.

Фото без опису Фото без опису

 На даний час у відділі «Центр надання адміністративних послуг» можна  отримати 250 адміністративних послуг, які надаються через адміністраторів відділу.

      Відділ працює  в Реєстрі територіальної громади (налічує 5367 записів, це на 54 записи більше, ніж у 2023 році), програмному комплексі VisualService. Реєстр територіальної громади є обов’язковим інструментом для ТГ. Реєстр значно пришвидшує роботу спеціаліста з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання громадян, формує звітність, повністю відповідає вимогам законодавства та постійно оновлюється. Для забезпечення якісного надання адміністративних послуг у сфері реєстрації місця проживання працівники ЦНАП отримали доступ до Державного реєстру речових прав. Для запровадження послуг Держгеокадастру, послуг архітектури і містобудування та послуг Державної інспекції архітектури та містобудування спеціалісти відділу отримали доступи до даних реєстру ДЗК та до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.  Працівники відділу пройшли тестування для надання комплексної послуги єМалятко та роботи в системі ДРАЦС. Крім цього,  відділ користується програмним комплексом «Соціальна громада»,  Єдиною інформаційною системою соціальної сфери (ЄІССС), Кабінетом масового електронного сервісу ПФУ, які дозволяють опрацьовувати документи в електронному вигляді. Електронні копії документів, прийняті через ці реєстри одразу потрапляють в управління соціального захисту населення та ПФУ,  що скорочує  час прийняття рішення. Реєстрація всіх звернень громадян щодо надання адміністративних послуг відбувається в програмному комплексі «Універсам послуг». Метою створення системи є підвищення доступності та якості надання відділом послуг, забезпечення надійного зберігання й захисту інформації.  

       На офіційному сайті сільської ради створено розділ - відділ «Центр надання адміністративних послуг» Старобогородчанської сільської ради.  Інформація постійно оновлюється. За допомогою офіційного сайту громади, громадяни можуть отримати всю необхідну інформацію для оформлення будь-якої адміністративної послуги.       

Досягнення:

 У 2024 році адміністратори ЦНАП пройшли складний шлях актуалізації даних військовозобов’язаних, який тривав 60 днів. Протягом цього часу працівники ЦНАП допомагали українцям виконати норму Закону та уточнити персональні облікові дані, а також отримати військово-обліковий документ із QR-кодом – за яким перевіряли дійсність документу, чим розвантажили роботу ТЦК. Незважаючи на складність ситуації та наплив українців, завдяки компетентності та професіоналізму адміністратори відділу ЦНАП зручно та швидко надавали послуги за допомогою електронного функціоналу Порталу Дія і пройшли даний період гідно.

 З метою покращення доступності надання адміністративних послуг  та цифровізації процесу надання адміністративних послуг активно працює SMS – інформування за допомогою якого суб’єкти звернення вчасно дізнаються про результат надання послуги.

 Державна політика у сфері надання адміністративних послуг базується на принципах відкритості та прозорості; оперативності та своєчасності; захищеності персональних даних; раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг. Згідно вищезазначеного однією з важливих складових підвищення якості надання послуг є те, що у 2024 році у відділі ЦНАП впроваджено попередній запис суб’єктів звернення на прийом до працівників ЦНАП, шляхом електронної реєстрації за допомогою Платформи Центрів Дія. Відвідувачі можуть зареєструватися у зручний час за допомогою електронної черги для отримання адміністративної послуги.

      Перспективи роботи відділу: запровадження ще 5 послуг ДРАЦСу, а саме Державна реєстрація шлюбу, Державна реєстрація розірвання шлюбу, Державна реєстрація зміни імені, видача витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію акта цивільного стану.

      Проблемними питаннями є: співпраця з надавачами послуг, значна кількість листів, відсутність державного реєстратора, видача довідки про склад сім’ї.

      Громадяни мають можливість висловити свою думку щодо якості наданих адміністративних послуг за допомогою скриньки для висловлення зауважень та пропозицій щодо роботи ЦНАП або відсканувавши QR-код розміщений на робочому місці спеціаліста та за допомогою Модуля оцінки також залишити свій відгук щодо рівня задоволеності при отриманні послуги у відділі ЦНАП.                             

        Навчання працівників ЦНАП є пріоритетним, адже якість надання адмінпослуг переважно залежить від компетентності працівника. Необхідний рівень фахової підготовки вимагає систематичного підвищення рівня знань та професійних навичок. Тому адміністратори постійно працюють над підвищенням рівня своїх професійних навичок, кожен спеціаліст пройшов онлайн -навчання на Порталі Дія. Протягом 2024 року представники відділу брали участь у різних навчальних заходах:  «Впровадження стандартів захисту персональних даних», «Організація надання адміністративних послуг», «Цифрова  грамотність публічних управлінців», «Основи етикету публічного управління», «Державна політика цифрового розвитку», «Діяльність органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», «Призначення на посади в органах місцевого самоврядування»,  «Робота із зверненнями громадян», «Запобігання та виявлення корупції в органах влади», «Комунікативні технології у сфері публічного управління», «Ділова українська мова у сфері державного управління»,  «Управління конфліктами в роботі з відвідувачами та колегами», «Доступ  до відкритих даних», «Розробка та  реалізація проектів та програм розвитку місцевого самоврядування», «Забезпечення доступу до публічної інформації в умовах війни», «Оформлення витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни»,  «Державна політика цифрового розвитку», «Впровадження та управління змінами в установі, організації», «Організація надання публічних послуг», «Новелли ЗУ Про адміністративну процедуру» та інше.

       У приміщенні ЦНАПу кожного місяця проводиться прийом громадян представником Відділу обслуговування громадян №1 (Сервіс Центр) Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області.

        Зручно і комфортно отримувати адміністративні послуги відвідувачам з дітьми, оскільки у відділі ЦНАП є спеціально обладнаний ігровий простір, де діти мають можливість цікаво провести час.

       У Центрі реалізуються принципи одержання громадянами широкого спектру інформації, отримання кваліфікованих консультацій, надання необхідної послуги в одному місці, ввічливе ставлення до кожної людини, розуміння проблем відвідувачів та прагнення максимально швидко знайти рішення для їх вирішення.

       Незважаючи на умови військового стану, ЦНАП продовжує працювати задля задоволення потреб населення та забезпечення отримання своєчасних та якісних адміністративних послуг мешканцями  Старобогородчанської громади та внутрішньо переміщеними особами.

        Крок за кроком ми намагаємося будувати сучасний, європейський сервісний ЦНАП, орієнтований на потреби громадян.

Сектор військового обліку, мобілізаційної

роботи  та цивільного захисту

 

        На території Старобогородчанської територіальної громади станом на 2024 рік перебувають на військовому обліку  1139 військовозобовязаних та 26 офіцерів.

З початку 24 лютого 2022 р. по теперішній час мобілізовано 134 особи військовозобов’язаних.

          Відповідно до встановленого законодавства та планів проводиться відповідна робота, а саме:

  • Проводиться робота по роз’ясненню  серед  громадян територіальної громади Законів України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», про організаці. та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
  • За вищевказаний період сектором опрацьовано 24 розпорядження начальника 1-го відділу Івано-Франківського РТЦК та СП за результатами  яких оповіщено 285 призовників, військовозобов’язаних, та резервістів.

На виконання  розпорядження Івано-Франківської районної адміністрації  №132 від 04.10.2023 року Про проведення приписки до призовних дільниць громадян 2007 року народження та листа №2/3087/2 від 22.09.2023р. начальника 1-го відділу Івано-Франківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки проведено приписку до призовних дільниць громадян 2007 року народження. У встановлені строки сформовано список громадян 2007 р.н.  які підлягають приписці у 2024р.,  видано 26 довідок про склад сім’ї призовника  3-и  з них видано для проходження доприписки,   сформовано  20 особових справ призовника, які передані до першого відділу  Івано-Франківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

За результатами  проведеної приписки визнано : придатними до військової служби – 8 призовників обмежено приданими до військової служби – 11 призовників

не придатними до військової служби (передані на загальний військовий облік) – 5 призовників не придатні до військової служби з виключенням з військового обліку – 1 призовник виключено зі списку призовників по причині не явки до призовної дільниці (перебувають закордоном)  - 15 призовників.

     Розпочато проведення приписки до призовних дільниць  громадян 2008 року народження де станом на 18.09.2024року сформовано список громадян 2008 р.н. які підлягають приписці у 2025р. видано 7 довідок про склад сім’ї призовника.

     У відповідності до чинного законодавства здійснюється повідомлення про зміни в облікових даних  призовників  до 1-го відділу Івано-Франківського РТЦК та СП.

На виконання Положення про військово-транспортний обов’язок затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000р. №1921  у встановлені терміни проводиться інформування про наявність і технічний стан транспортних засобів і техніки.

      Згідно розпорядження Івано-Франківської районної адміністрації від 19.01.2023р. №7 проведено звірку облікових даних з першим відділом  Івано-Франківського  районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та на виконання розпорядження Івано-Франківської районної адміністрації від 03.01.2024р. №1 проводиться підготовка до запланованого   звіряння облікових даних у 2024році з першим відділом  Івано-Франківського  районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

  Проведено у 2024 році навчання керівного складу та фахівців  Старобогородчанської сільської ради у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  3 осіб та заплановано провести навчання у 2025 році 2-х осіб.

Організовано проведення навчань з базової підготовки громадян до національного спротиву на теми:

1. Інженерна підготовка, основи мінно вибухової безпеки .

2. Навчання з вогневої підготовки.

3. Навчання з тактичної медицини.

Проведено теоретичне та практичне заняття з працівниками сільської ради на тему «Правила користування вогнегасником»

Фото без опису Фото без опису

Працівники сектору брали активну участь у проведення навчань з ведення військового обліку та мобілізації (отримані сертифікати), та  брали участь у тактико-спеціальних навчаннях з питань цивільного захисту населення.

Створено матеріальний резерв для запобігання ліквідації  надзвичайних ситуацій та його використання  в умовах воєнного стану на території Старобогородчанської громади.

     За результатами щорічної оцінки стану готовності фонду захисних споруд відповідно до пп.7, п.2, частини  VI  «Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту» затверджених Наказом МВС від 09.07.2018 року № 579 проведено планові (щоквартальні) перевірки фонду захисних споруд які знаходяться   на території Старобогородчанської громади.

    Станом на 01.09.2024 року  стан захисних споруд цивільного оцінюється:

готові до використання за призначенням – 3,

обмежено готові – 1,

Фото без опису

 

 Для модернізації  місцевої автономної системи центрального оповіщення   населення про виникнення загрози надзвичайної ситуації  або виникнення надзвичайної ситуації придбано додаткове обладнання. На даний час проводяться роботи щодо інтеграції до загальної системи оповіщення.

    Проведено щорічний техогляд вогнегасників у навчальних закладах Старобогородчанської територіальної громади.

    Підготовлено та проведено 7 засідань комісії з ТЕБ та НС, під час яких було винесено і розглянуто 13 питань та прийнято відповідні рішення профілактичного характеру  по запобіганню надзвичайним ситуаціям.

    Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 року № 841 «Про затвердження Положення про порядок проведення евакуації у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру» в Старобогородчанській територіальній громаді розроблено  «План евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій на території Старобогородчанської  територіальної громади».

      Через засоби масової інформації, Інтернет проводилась роз’яснювальна та попереджувальна робота серед населення по недопущенню  надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

     Працівниками сектору організовано та здійснено супровід на дві зустрічі родин полонених та зниклих безвісті з представниками державних структур, які приймають участь в процесі пошуку та звільнення полонених та зниклих безвісті, які організовувала Асоціація сектору безпеки та оборони України та Всеукраїнське громадське об’єднання матерів та родичів полонених та зниклих безвісті  АТО «Берегиня».

      Також працівники сектору залучаються до оповіщення родин загиблих та пропавши безвісті.

Фото без опису Фото без опису

ВІДДІЛ ЕКОНОМІЧНОЇ, ПРАВОВОЇ, ІНФОРМАЦІЙНОЇ

ТА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

1. Кадрова робота:

За 2024 рік винесено 279 розпоряджень з кадрових питань про призначення, звільнення, присвоєння рангів, доплат за вислугу років, переведення, переукладання контрактів та додаткових угод.

Звільнилося за звітний період (тобто 2024 рік) 20 працівників  з них  1 посадова особа звільнена а 2 посадові особи звільнені з посад спеціалістів і прийняті на посаду начальників відділу. На заміщення вакантних посад прийнято в 2024 р. 15 осіб. Щодо посадових осіб, то вони прийняті тимчасово по розпорядженню  сільського голови, так як і всі інші  під час військового стану. Конкурс  буде проведено після закінчення  військового стану і буде визначено переможців конкурсу  на зайняття вакантних посад.  Для цього здійснюється  відповідна робота по розробленні порядку проведення конкурсу, складанні питань та білетів по кожному відділу, складенню протоколів та екзаменаційних відомостей.

У 2024 році оцифровано трудові книжки  усім працівникам апарату сільської ради, водіям пожежного автомобіля, робітникам з благоустрою, працівникам культури , ведуться електронні записи  і одночасно  записи у трудові паперові.

Усі працівники органу місцевого самоврядування пройшли навчання по підвищенню кваліфікації, про що отримали відповідні сертифікати.

Три роки поспіль проводиться щорічне оцінювання працівників органу місцевого самоврядування згідно вимог чинного законодавства, що передує  майбутній атестації.

Ведеться робота  по формуванню кадрового резерву, проведено співбесіду з особами, які бажають і будуть зараховані до нього.

 

2. Судове представництво

Протягом 2024 року в судах різних інстанцій розглядалися справи, де відповідачем чи третьою особою є сільська рада.

Більшість справ відносяться до спадкових відносин, а саме

про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини;

про встановлення факту родинних відносин.

Розглядалися справи також про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, про продовження строку дії рішення суду про визнання особи недієздатною.

 

про визнання дій протиправними та зобов’язання до вчинення дій

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

розглядалася позовна заява жителя громади до Виконавчого комітету Старобогородчанської сільської ради про визнання дій протиправними щодо припинення реєстрації місця проживання та зобов’язання до вчинення дій.

Справа сільською радою виграна.

 

По цих справах забезпечено участь у судових засіданнях в Богородчанському районному суді, Івано-Франківському окружному адміністративному суді, надання відзивів на позовні заяви, клопотань та інших процесуальних документів.

 

3. Оренда комунального майна.

Починаючи з 1 лютого 2020 року все державне та комунальне майно здається в оренду через електронні аукціони з використанням Електронної Торгової Системи «Прозорро.Продажі».

У звітному періоді проведено інвентаризацію діючих договорів оренди.

- внесено зміни до переліку об’єктів оренди в Договорі оренди нежитлового приміщення № 21/1279 від 26.12.2019 року з АТ «Укрпошта» в зв’язку з поверненням одного з об’єктів Орендодавцю.

 

4. Регуляторна політика громади;

Відділ здійснює контроль по дотриманню Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності», веде Журнал реєстрації діючих регуляторних актів.

12 травня 2022 року Верховною Радою України статтю 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» доповнено положеннями щодо непоширення у період дії воєнного стану на акти органів місцевого самоврядування вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

Тому протягом звітного періоду сільською радою тимчасово призупинено застосовання процедур, передбачених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» при прийнятті регуляторних актів.

 

5. Публічні закупівлі:

 

Закупівлі всіх необхідних для громади товарів, послуг і робіт ВІД 1 КОПІЙКИ здійснюються в електронній системі закупівель «Прозорро» спеціалістом відділу економічної правової інформаційної та інвестиційної діяльності – уповноваженою особою.

В загальному за 2024 рік оформлено 170 протоколів Уповноваженої особи та проведено 675 закупівель, з них 229 звітів про укладені договори. Здійснено 22 закупівлі, які проводилися як відкриті торги або запит пропозицій постачальників з аукціоном через електронну систему згідно вимог передбачених законом.

Договорів заключено на суму 8 184 943,77 тис.

Першочергово проводились закупівлі для наших військових. Також проведені закупівлі, які забезпечують життєдіяльність закладів громади, а саме електроенергії, природного газу, дров, послуг з гарячого харчування в закладах освіти, ліків, продуктів харчування, путівки на оздоровлення дітей нашої громади, канцтоварів, будівельних товарів для благоустрою громади та ін.

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису

Земельні відносини

 

Загальна площа земель на території Старобогородчанської сільської територіальної громади складає 8433,0 га, що становить 2.2 % від площі Івано-Франківського району Івано-Франківської області. Територія населених пунктів громади складає – 2252.1 га, кількість дворогосподарств - 2518, проживає 5560 громадян.

Всього земель комунальної власності рахується 1289.5 га

        Одним із основних напрямків роботи Старобогородчанської сільської ради є вирішення питань, які стосуються регулювання земельних відносин  сільської територіальної громади з орендарями – фізичними і юридичними особами. Їхня важливість полягає не лише в задоволенні потреб орендарів, а і в наповненні бюджету громади.

Проведено аудит земельних ділянок комунальної власності, які перебувають в орендних відносинах.

Станом на 01.01.2025 року на території Старобогородчанської сільської територіальної громади наявно 49 діючих договорів оренди землі на загальну площу 262,8329 га. За 2024 рік заключено 6 договорів оренди землі на загальну площу земельних ділянок 16,3961 га – загальний розмір річної орендної плати від яких становить 58654,12 грн.

У 2024 році до Переліку земельних ділянок право оренди на які пропонується виставити на земельні торги (у формі аукціону) окремими лотами було включено 12 земельних ділянок на загальну площу  23,7748 га. По 8 ділянках земельні торги не відбулись. Учасники земельних торгів або були відсутні, або подано заяву від одного учасника, або не було зроблено крок аукціону.
        Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану", який був підписаний 24 березня 2022 року президентом України та згідно якого під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням таких особливостей:

- земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності можуть надаватися у користування лише для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;

- безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.

Протягом 2024 року з метою раціонального використання земель проводились заходи щодо формування відповідних земельних ділянок на підставі технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель:

- прийняті рішення про надання дозволів на виготовлення технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів с.Старі Богородчани, с.Скобичівка, с.Нивочин, с.Гринівка, с.Лесівка та в межах населеного пункту с.Гринівка  Старобогородчанської сільської ради з метою подальшої передачі цих ділянок в користування на умовах оренди, які затверджені в січні 2025 року.

За звітний період:

  • прийняті рішення по погодженню меж земельної ділянки в технічній документації із землеустрою щодо встановлення ( відновлення ) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) громадянам – 14, по вилученню (припиненню права користування) земельними ділянками громадян – 3;
  • прийняті рішення про проведення земельних торгів у формі електронного аукціону щодо продажу права оренди на земельні ділянки комунальної власності сільськогосподарського призначення - на 10 земельних ділянок;
  • прийняті рішення про затвердження технічної документації із землеустрою щодо:

а) встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та виділення в натурі (на місцевості) земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва – 70;

 б) встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) – 52;

  • прийняті рішення про розгляд звернень громадян щодо оформлення права власності на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва – 10;
  • прийняте рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду гр.Сенчаку П.М. для іншого сільськогосподарського призначення;
  • прийняте рішення про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності в користування на умовах оренди для городництва гр. Феценець О.І.;
  • прийняте рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки  та про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за межами населеного пункту с.Скобичівка Старобогородчанської сільської ради для  будівництва установки підготовки газу;
  • прийняте рішення про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0.0168 га, кадастровий номер 2620488601:01:002:0623, з метою подальшого продажу;
  • прийняте рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності цільове призначення якої змінюється із земель сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства) в землі житлової та громадської забудови (для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) гр. Гложику В.М.;
  • прийняті рішення про відмову у затвердженні технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою безоплатної передачі у власність 5 громадянам;
  • надано 2 дозволи на продовження терміну дії договору оренди та укладено  Додаткові угоди до договорів оренди землі;
  • прийняті рішення про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об"єктів природно-заповідного фонду місцевого значення на 2 підприємства;
  • прийняте рішення «Про погодження  проекту землеустрою щодо встановлення меж території Новицької сільської територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області»;
  • прийняте рішення «Про укладення угоди про проведення розвідувальних та видобувних робіт з ТОВ «ВЕЛЛ КО»;
  • прийняте рішення "Про перейменування вулиці Костея".

        Здійснюється активна робота з виявлення та узаконення земельних ділянок, які на даний час не внесені до Державного земельного кадастру в межах  та за межами населених пунктів.

В цілому за 2024 рік було опрацьовано понад 250 звернень громадян та юридичних осіб, що стосувалися земельних питань: скарги і звернення в робочому порядку, а також розгляд заяв, які виносились на сесію.

На постійній основі проводяться інформативні роз’яснювальні заходи з власниками нежитлової нерухомості  щодо впорядкування земельних відносин та використання земельних ділянок в правовому полі.

       З метою економічного урегулювання земельних відносин та підвищення ефективності використання земель з  01.01.2024 року введена в дію нормативна грошова оцінка земельних ділянок в межах території населеного пункту с.Гринівка Старобогородчанської сільської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, яка розроблена    ДП «Івано-Франківський  науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».

Комісією з питань земельних відносин, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства, комунальної власності та охорони природи було здійснено 10 виїздних засідань, про що складені відповідні акти обстежень та надані відповіді заявникам, 2 з яких вирішені на місцях.

Основним джерелом надходжень до бюджету сільської ради є орендна плата за землю.

Відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питань колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» та розділу Х «Перехідних положень» Земельного Кодексу України з 01.01.2019 року до повноважень територіальних громад відноситься розпорядження земельними ділянками колективних сільськогосподарських підприємств. Відповідно  було підготовлено та винесено на розгляд сесії  рішення, що стосувалися надання дозволів на виготовлення технічних документацій щодо встановлення меж для ведення товарного  сільськогосподарського виробництва (земельні частки паї).

За звітний період до бюджету сільської ради надійшло 451178.18 грн.  за орендну плату за користування земельними ділянками нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) від ТОВ «АКРІС-ЗАХІД» .

Комунальне майно

 

Сільською радою  проводилась робота щодо впорядкування переліку  об’єктів комунальної власності сільської територіальної громади.  За звітний період у комунальній власності громади обліковується 26 об"єктів нерухомого майна (будівлі та споруди), які перебувають на балансі Старобогородчанської сільської ради.

Наразі проводиться робота по підготовці до проведення технічної інвентаризації та підготовки технічних паспортів на будівлі з подальшою реєстрацію права комунальної власності в реєстрі нерухомого майна.

Сільська рада є засновником Комунального підприємства «Старобогородчанської сільської ради», яке виконує збирання  та вивезення твердих побутових відходів на території Старобогородчанської сільської ради.

За звітний період до бюджету сільської ради надійшло 46812,20  грн. плати за оренду комунального майна.

Містобудування та архітектура

 

Здійснено моніторинг стану розроблення містобудівної документації. З п"яти населених пунктів громади - два мають оновлені генеральні плани або 40% забезпечені містобудівною документацією.

У 2024 році прийняті рішення про надання дозволів громадянам на розроблення детальних планів території щодо зміни цільового призначення земельних ділянок з кадастровими номерами 2620488601:01:002:0617, 2620488601:01:002:0061, 2620488601:01:004:0031 в с.Старі Богородчани, а також прийняте рішення про затвердження детального плану території  щодо зміни цільового призначення земельної ділянки кадастровий номер 2620486802:01:001:0063 із земель для ведення особистого селянського господарства на цільове призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд гр. Гложику В.М. в с.Гринівка.

У Старобогородчанській сільській раді не утворено уповноважений орган з питань містобудування та архітектури, тому між Старобогородчанською сільською радою та Лисецькою селищною радою було укладено договір про співробітництво територіальних громад у формі делегування окремих завдань (у сфері містобудування та архітектури).

Старобогородчанська громада підключена до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, в якій здійснюється реєстрація присвоєння поштових адрес.

Благоустрій населених пунктів

 

Особлива увага в громаді приділяється питанню благоустрою населених пунктів.

Постійно здійснювався покіс трави в місцях загального користування ручними мотокосами, на узбіччях доріг покіс здійснюється тракторами з навісними роторними косарками.

Впродовж 2024 року у громаді проводилась значна робота у сфері благоустрою, що включає прибирання території, поточний ремонт та обслуговування вуличного освітлення, придбання матеріалів на ямковий та поточний ремонт  доріг, придбання паливо-мастильних матеріалів для проведення робіт, проведена закупівля  для облаштування спортивного  та дитячого майданчиків, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, облаштування зупинок, утримання кладовищ, встановлені камери відео спостереження з фіксацією номерних знаків, благоустрій стадіону, облаштування основи під спортивний майданчик з штучним покриттям на території ліцею, та інші види робіт.

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису

Протягом звітного періоду проводили толоки за участю працівників установ та підприємств, учнівської молоді та жителів населених пунктів. Виконували роботи по очищенню від сміття вулиць, прилеглих територій, прибиранню узбіччя доріг, кладовищ.

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Утворення нових стихійних сміттєзвалищ є наслідком того, що окремі жителі ігнорують послугу з вивезення сміття, хоча її вартість у 2024 році становила лише 10,0 грн в місяць з 1 особи для жителів приватного сектору.

Фото без опису 

 

Для забезпечення безпечних умов проживання населення території громади одним із заходів проведених виконавчим органом спільно із КП «Старобогородчанської сільської ради» створена комісія з ліквідації зелених насаджень, тобто аварійних дерев, що створюють загрозу життєдіяльності громади.

Сільськогосподарське підприємство, що здійснює діяльність на території громади, а саме ТОВ «АКРІС-ЗАХІД», частково надавали техніку для здійснення косіння трави на узбіччях доріг, проведення поточного ремонту доріг комунальної власності, впорядкування сміттєзвалищ.

Зовнішнє  освітлення

Стан вуличного освітлення є досить актуальним питанням для населених пунктів нашої територіальної громади.

Протягом  2024 року провели ряд заходів щодо утримання в належному стані мереж вуличного освітлення, а саме: поточне обслуговування існуючих світлоточок та мереж, заміна ламп, а також закупівля матеріалів для нових ліній вуличного освітлення.

Освітлення здійснюють енергозберігаючі лампи. За минулий рік використано електроенергії більше 11 тис. кВт на суму 100 тис.грн.

Дорожньо-транспортна інфраструктура

Питання стану та ремонту доріг, вулиць та транспортної інфраструктури (дорожнього покриття, тротуарів, безпечних та доступних зупинок) найбільше турбує та обговорюється мешканцями громади. У кожному населеному пункті громади є проблемні дороги, вулиці, які потребують ремонту та догляду.

Мережа автомобільних доріг загального користування на території Старобогородчанської сільської територіальної громади станом на 01 січня 2025 року становить 57,0 км, з асфальто-бетонним покриттям – 21.0 км, щебенево-гравійним покриттям – 17.0 км, ґрунтові дороги складають 19.0 км.

Із загальної протяжності доріг, які проходять по території сільської територіальної громади, протяжність доріг регіонального,  обласного та районного значення загального користування становлять – 13,0 км.

Комунальні дороги території громади складають 44,0 км.

Для підтримки стану вулично-дорожної мережі проводилась підсипка щебенем вулиць,  власними силами працівників благоустрою проведений ямковий ремонт центральних доріг сіл громади.

Через населений пункт громади село Скобичівка проходить маршрут Старі Богородчани - Івано-Франківськ; біля с.Скобичівка проходить траса державного значення Н-09 "Львів-Мукачево". Дані маршрути дають змогу доїжджати громадянам до необхідних місць призначення.

Автомобільні дороги загального користування місцевого значення перебувають у віданні Івано-Франківської обласної державної адміністрації та мають фінансуватися за рахунок коштів державного бюджету.

Дані дороги є дуже важливими для жителів сіл Старобогородчанської громади, так як вони сполучають населені пункти між собою та центром громади.

Екологічні питання

 

На території Старобогородчанської сільської ради функціонує діючий полігон твердих побутових відходів площею 2.0209 га, який розташований за межами населеного пункту с. Скобичівка, урочище «Мочари».

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису

Старобогородчанська сільська рада в 2017 році прийняла "План удосконалення надання послуги поводження з відходами".

У 2024 році прийняте рішення про визначення адміністратора послуги з управління побутовими відходами на території Старобогородчанської сільської ТГ - Комунальне підприємство «Старобогородчанської сільської ради».

Збиранням та вивезенням твердих побутових відходів на території Старобогородчанської сільської ради виконує комунальне унітарне комерційне підприємство Комунальне підприємство «Старобогородчанської сільської ради», яке здійснюється згідно зручного для населення графіку.

Тверді побутові відходи вивозяться на полігон сміттєвозом самоскидального типу з заднім завантаженням МАЗ-438.  

Ведеться облік твердих побутових відходів, за поточний період вивезено близько 4000 м3.

У 2024 році на засіданні виконавчого комітету було затверджено графік проведення щорічної всеукраїнської акції "За чисте довкілля" з благоустрою на території Старобогородчанської громади у квітні – травні 2024 року.

В рамках проведення заходів щорічної всеукраїнської акції "За чисте довкілля" (двомісячника з благоустрою) були проведені заходи з ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території населенних пунктів, придорожніх смуг, землях загального користування та прибережних смугах навколо річок та потічків. Було проведено висадку земельних насаджень, а також чистку аварійних дерев на кладовищах та в населених пунктах. Апарат сільської ради та багато жителів громади приймали активну участь у всіх заходах, які спрямовані на поліпшення екологічного стану.

У рамках проекту ПП “ГІГАДЖОУЛЬ” делегація Старобогородчанської сільської ради відвідала м.Грац Австрія, з метою ознайомлення з обєктами, які займаються сортуванням, переробкою та утилізацією  твердих побутових відходів.

Фото без опису Фото без опису

Про виконання бюджету

Старобогородчанської сільської територіальної громади

за 2024 рік

 

ДОХОДИ

 

У  2024  році  дохідна частина загального фонду   бюджету  виконана на 102,03% до уточненого плану, при  бюджеті заплановано 45046,9 тис.грн, уточнено на 50850,6 тис.грн., виконано 51881,6 тис.грн. ( +1031,0 тис.грн). В порівнянні з 2023 роком (47678,2 тис. грн.) надходження зросли, приріст становить 8,8 %. В порівнянні з 2022 роком (40807,4 тис. грн.) надходження значно зросли, приріст 27,1 %.

Фото без опису

Власні доходи загального фонду бюджету (без урахування трансфертів) у 2024 р складають 21634,0 тис.грн. (107,26 % до уточненого плану та 138,86 % до початкового плану при формування бюджету); в порівнянні з 2023 роком (15723,6 тис. грн.) надходження значно зросли, приріст становить 37,58 %. В порівнянні з 2022 роком (12437,6 тис. грн.) надходження зросли, приріст 73,9 %. В порівнянні з 2021 довоєнним роком (12210,6 тис.грн) надходження зросли на 77,2 %. Це є дуже хорошим показником наповнення бюджету та розвитку громади враховуючи реалії сьогодення та воєнний стан в Україні.

Фактичні власні надходження за 2024 рік:

- податок на доходи фізичних осіб 8431,5 тис.грн. (39,0 %)

- єдиний податок  6817,3  тис.грн. (31,5 %)

- акцизний  податок  3796,8  тис.грн. (17,5 %)

- земельний податок  1813,9  тис.грн. (8,4 %)

-  інші надходження 774,5  тис.грн. (3,6 %).

Найбільше перевиконання відбулось за рахунок сплати ПДФО інших ніж заробітня плата  - 1069,5 тис. грн. або 171,3% до початкового плану, найбільший платник ТОВ «Прикарпатенерготрейд», який сплачує ПДФО за згенеровану зелену електроенергію.

  Також значне перевиконання виникло зі сплати єдиного податку з фізичних осіб – 1858,5 тис.грн або 168,8% до початкового плану. Зареєстровані нові ФОП Грицевич Орест Яремович (335,9 тис.грн), ФОП Смук Марія Іванівна (614,3 тис.грн), ФОП Луцик Наталія Мирославівна (18,7 тис.грн), значно збільшили сплату  ФОП Ремез Олександр Васильович (464,7 тис.грн), ФОП Луцик Віталій Ярославович (363,1 тис.грн), ФОП Луцик Андрій Віталійович (360,3 тис.грн).

Перевиконання по єдиному податку з юридичних осіб становить +1284,6 тис.грн до початкового плану. Основними платниками є ПП «Горіх.К», ПП «Кедр.К», ПП «Секвоя.К», ПП «Калина.К», ПП «Верба.К» та ПП «Модрина.К».

Фото без опису

На третьому місці в показниках перевиконання стоїть акцизний податок з пального, перевиконання склало від початкового плану +700,0 тис. грн або 128,0%.

В цілому найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами громади у 2024 році були:

  • Старобогородчанська сільська рада – сплачено до бюджету 3610,9 тис. грн., що становить 16,7 % в питомій вазі власних надходжень загального фонду бюджету громади;
  • ТОВ «Прикарпатенерготрейд» - сплачено до бюджету 1424,6 тис.грн., що становить 6,6 % в питомій вазі власних надходжень загального фонду бюджету громади;
  • ТОВ «Акріс-Захід» (сільськогосподарське виробництво) - сплачено до бюджету 1179,0 тис.грн., що становить 5,4 % в питомій вазі власних надходжень загального фонду бюджету громади;
  • ТОВ «Сонячна електростанція»  - сплачено до бюджету 513,4 тис.грн., що становить 2,4 % в питомій вазі власних надходжень загального фонду бюджету громади;
  • ТзОВ «Богородчанський молокозавод» - сплачено до бюджету 375,9 тис.грн., що становить 1,7 % в питомій вазі власних надходжень загального фонду бюджету громади.
  • ТзОВ «ПЕТРОЛ КОНТРАКТ»» (торгівля нафтопродуктами) - сплачено до бюджету 293,5 тис.грн., що становить 1,3 % в питомій вазі власних надходжень загального фонду бюджету громади

На кінець 2024 року в громаді загальна кількість суб’єктів  підприємницької діяльності фізичних осіб не змінилась та становить на кінець року 111 осіб, хоча протягом року були випадки закриття діяльності та реєстрація нових. Зареєстровані ФОПи займаються столярними роботами, хлібопекарством, ремонтом автомашин, торгівлею промисловою та продуктовою продукцією, надають перукарські та манікюрні послуги, послуги з комп’ютерного програмування, інтернету  тощо.

На кінець 2024 року зареєстровано 14 юридичних осіб, число зросло порівняно з минулим роком за рахунок реєстрації нового платника.

До спеціального фонду всього надійшло доходів  4905,6  тис.грн., що становить 451,58% до затвердженого плану на цей період, перевиконання склало 3819,3 тис.грн, в основному за рахунок безкоштовно отриманих благодійних внесків, грантів та дарунків  в сумі 3637,3 тис.грн та надходжень, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів 156,3 тис.грн.

Трансферти по спеціальному фонду становлять 776,3 тис.грн.

Протягом звітного періоду Старобогородчанська сільська  рада надала пільги, щодо сплати податків до бюджету церковним громадам та бюджетним установам, а також пільговим категоріям громадян  по сплаті земельного податку та податку на нерухоме майно.

Фото без опису

Загальний обсяг отриманих  офіційних трансфертів за 2024 рік  склав 31023,86 тис.грн.

Трансферти по загальному фонду - 30 247,56 тис.грн., в  тому числі:

1) з державного бюджету:

-  базова дотація з державного бюджету  - 11485,5 тис.грн;

-  освітня субвенція з ДБ – 17291,5 тис.грн.;

- субвенція з ДБ на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти – 143,82 тис.грн

2) з обласного бюджету:

- дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету 1021,7 тис.грн.;

-  субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 99,2 тис.грн.;

- інші субвенції – 205,84 тис.грн.

Трансферти по спеціальному фонду 776,3 тис.грн, в  тому числі:

- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти – 676,4 тис.грн;

- інші субвенції з обласного бюджету – 99,9 тис.грн.

ВИДАТКИ

     Видатків загального та спеціального фонду бюджету  громади  у звітному періоді проведено в  сумі 54 516,8 тис.грн, що становить 91,74 % до уточненого плану (55156,7 тис.грн), з яких видатків загального фонду – 48364,8 тис. грн. при планових показниках 51892,6 тис.грн. (93,27%) та спеціального: плата за послуги бюджетних установ – 278,3 тис. грн.  при плані 300,0 тис.грн., інші джерела власних надходжень – 3637,3 тис.грн., інші кошти спеціального фонду  - 2236,4 тис.грн при плані 29647,1 тис.грн. (75,45%).

Фото без опису

Видаткова частина за 2024 рік по загальному фонду затверджена зі змінами в сумі 51 892,63 тис.грн. Профінансовано та  касові видатки становлять 48 364,83 тис.грн або 93,2 % плану. Зареєстровано дебіторську заборгованість 132431,10 грн.

Видаткова частина за 2024 ріку по  спеціальному фонду запланована зі змінами в сумі   3264,1 тис.грн. Профінансовано 2 236,39 тис.грн, касові видатки склали  6151,97 тис. грн, в т.ч. 278,3 тис.грн за рахунок плати за послуги бюджетних установ (батьківська плата) і 3637,3 тис.грн. видатки за рахунок інших джерел власних надходжень.

За функціональними ознаками видатки бюджету громади були наступними:

  • видатки на державне управління  9841,28 тис.грн., що становить 18,05 % в загальній сумі видатків та фактично виконано на 90,28 % до уточненого плану на рік. Видатки наближені до рівня минулого року (9675,3 тис.грн.), ріст становить 1,7 % (165,9 тис.грн) через зростання мінімальної заробітній плати,  цін на придбання товари і послуги  та енергоносії.

         -  видатки на освіту 34093,1 тис.грн., що становить 62,54 % в загальній сумі видатків, та фактично виконано на 92,82 % та відповідно до минулого року (27 631,1 тис.грн) видатки збільшено на 6464,96 тис.грн або складають 123,4%, ріст в основному за рахунок збільшення заробітної плати  та нарахувань  і цін на енергоносії, а також  вагоме значення має безкоштовно отриманий шкільний автобус вартістю 3384,0 тис.грн.

По освітній субвенції  не вистачало бюджетних призначень для оплати праці педагогів. У 2023 році з МБ додатково виділено 1611,8 тис.грн для оплати праці педагогів, а в 2024 році  - 249,8 тис.грн, саме тому прийнято рішення щодо оптимізації мережі  закладів загальної середньої освіти.

       - видатки на охорону здоров'я  - 427,8 тис.грн, що становить 0,78 % в загальній сумі видатків, 98 % до уточненого плану на рік (435 тис.грн) та відповідно до минулого року (485 тис.грн.) видатки зменшено на 12 % для підтримки функціонування КНП «Старобогородчанська НАГП» через зменшення числа декларантів та відповідно штатних одиниць.

      - видатки на соціальний захист населення – 1371,7 тис.грн.,  що складає 2,5 % в загальній сумі видатків, 82,9 % до уточненого  плану на рік. Видатки наближені до видатків минулого року (1319,3  тис.грн).

Найбільш актуальними залишились виплата допомог для сімей військовослужбовців, які стали на захист Вітчизни (924 тис.грн).

Проведено оздоровлення дітей  пільгових категорій - 16 осіб, видатки становлять 241,9 184,8 тис.грн, що становить 131 % від факту минулого року;

-  видатки на культуру –  1895,2 тис., що складає 3,5 %  в загальній сумі видатків, 82,78 % до уточненого  плану на рік (2217,6 тис.грн.) та відповідно до минулого року (1961,0 тис.грн) видатки зменшено на 65,8 тис.грн в основному за рахунок плинності кадрів та вакантних посад.

     -  видатки на фізкультуру і спорт – 150 тис.грн., що складає 0,28%  в загальній сумі видатків, 100% до уточненого  плану на рік (150 тис.грн.) та збільшено видатки на 30 тис. грн. або на 25 %  відповідно до минулого року (120 тис.грн), у зв’язку з відновленням спортивних заходів.

  •  видатки на житлово-комунальне господарство 2668,8 тис.грн, що складає 4,16 %  в загальній сумі видатків, в тому числі заробітня плата працівників благоустрою 1031,8 тис.грн

      -  видатки на здійснення заходів із землеустрою та розроблення схем планування та забудови території  –  157,7 тис.грн, що складає 0,32%  в загальній сумі видатків, 90 % до уточненого  плану на рік (175 тис.грн.) та відповідно до минулого року (172,6  тис.грн) видатки зменшено на 9% за рахунок проведення інших роду заходів (інвентаризація земель, інженерно-геодезичні та проектно-вишукувальні роботи у 2023 році та детального плану територій окремої частини у 2024 році)

  • видатки на утримання та розвиток інших об’єктів  транспортної інфраструктури склали 350,0 тис.грн., що складає 0,6%  в загальній сумі видатків та в 3 рази менше ніж в минулому році (1072,7 тис.грн) за рахунок виконання робіт з поточного ремонту доріг власними силами, працівниками з благоустрою і використання коштів лиш на матеріали, частина з яких була придбана ще у 2023 році;
  • видатки на реалізацію інших заходів щодо соціально-економічного розвитку склали 684,9 тис.грн., що складає 1,3 %  в загальній сумі видатків, та відповідно до минулого року (4754,5 тис.грн) видатки зменшені врази, оскільки в 2023 році було використано субвенцію з державного бюджету на соціально-економічний розвиток на нове будівництво каналізаційної мережі та каналізаційних очисних споруд ліцею та ЗДО ясла-садок Джерельце в с.Старі Богородчани.
  • видатки на утримання місцевої пожежної охорони  склали по загальному фонду 775,9  тис.грн. що складає 1,4 %  в загальній сумі видатків, 94,2 % до уточненого  плану на рік (823,5 тис.грн.) та відповідно до минулого року (629,9 тис.грн) видатки збільшено на 23 %  в основному через ріст заробітної плати, цін на паливо-мастильні матеріали та оренди приміщення.

По спецфонду безкоштовно отримано пожежний автомобіль – залишковою вартістю 38,6 тис.грн.

  • видатки на заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення та територіальної оборони  склали 1030,8 тис.грн. що складає 1,9 %  в загальній сумі видатків та збільшено майже у 9 разів у порівнянні з минулим роком (116,4  тис) у зв’язку з прийняттям закону, що дозволяє «допомагати» органам місцевого самоврядування нашим військовим частинам ЗСУ.
  • видатки на міжбюджетні трансферти  - 1032 тис.грн., що складає 1,9 % у загальній сумі видатків та відповідно до минулого року (122,3 тис.грн) видатки збільшено у 8 разів:
  1. Субвенція з місцевого бюджету державному на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів»:

- субвенція військовій частині А4638 на закупівлю безпілотних літальних апаратів для  реалізації заходів «Програми підтримки підрозділів Збройних сил України та інших військових формувань на 2024 рік - 500 000 (п’ятсот тисяч)  грн.;

- субвенція Івано-Франківському районному управлінню поліції Головного управління Національної Поліції для фінансування заходів згідно «Програми профілактика злочинності на 2021-2025 рр» - 60 000 (п’ятдесят тисяч)  грн;

- субвенція 4-ій державній пожежно-рятувальній  частині смт. Богородчани для фінансування заходів згідно «Програми запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, оперативного реагування на них та забезпечення пожежної безпеки в Старобогородчанській  ТГ на 2024-2026 роки» - 35 000 (тридцять п’ять тисяч) грн.

2) інша субвенція бюджету Бурштинської міської територіальної громади Івано-Франківської області на фінансування заходів «Програми створення резервних та альтернативних джерел теплової енергії в м. Бурштин на 2024-2025 роки»  - 50 000 (п’ятдесят тисяч)  грн.

3) інша субвенція бюджету Богородчанської селищної громади для спільного фінансування (утримання) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради - 15 000 (п'ятнадцять тисяч)  грн;

4) інша субвенція бюджету Лисецької селищної  територіальної громади за надані послуги у сфері містобудування і архітектури відповідно до договору «Про співробітництво територіальних громад у формі делегування виконання окремих завдань у сфері містобудування та архітектури» -  17 021 (сімнадцять тисяч двадцять одна)  грн.

5) інша субвенція обласному бюджету  на співфінансування видатків на закупівлю шкільних автобусів  - 170 000 (сто сімдесят тисяч) грн

6) інша субвенція обласному бюджету на співфінансування видатків на закупівлю мультимедійного обладнання – 9463,65 грн (дев’ять тисяч чотириста шістедят три грн. 65 коп)

7) інша субвенція обласному бюджету для співфінансування робіт з будівництва військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд - 160 000  (сто шістдесят тисяч) грн.

8) інша субвенція обласному бюджету  на співфінансування видатків на закупівлю засобів навчання та обладнання, комп’ютерного та мультимедійного обладнання для навчальних кабінетів природничої галузі освіти (кабінети фізики, хімії, біології, географії, природничих наук) закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, які здійснюють освітній процес відповідно до  Державного стандарту базової середньої освіти в другому циклі середньої освіти (базове предметне навчання) за очною, поєднанням очної та дистанційної форми здобуття освіти, здійснивши передачу до спецфонду - 15 500 (п’ятнадцять тисяч п’ятсот)  грн.

ФІНАНСУВАННЯ

Вільні  залишки  коштів по загальному фонду, які утворилися на 01.01.2024 р за мінусом оборотного залишку бюджетних коштів становили 3099,8 тис.грн. (власні надходження) та були розподілені на:

- для оплати праці та виплати нарахувань на заробітну плату, в т.ч. відпускні та оздоровлення - 1260,8 тис.грн;

- для оплати за електроенергію – 60 тис.грн;

- для оплати за природній газ - 10 тис.грн;

-  на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій – 250,0 тис.грн.;

- на заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення: для придбання продуктових наборів для незахищених верств населення «Великодній кошик»  35,0 тис.грн; для виплати допомоги військовослужбовцям та членів їх сімей 970,0 тис.грн та виплат особам, що постраждали від аварії на  Чорнобильській АЕС 14,0 тис.грн;

-  на заходи та роботи з територіальної оборони 500 000 (п’ятсот тисяч) грн для реалізації заходів «Програми підтримки підрозділів Збройних сил України та інших військових формувань на 2024 рік»

   КРЕДИТУВАННЯ

В розділі „Кредитування” загального фонду було заплановано, проте не здійснено кредитування по напряму «Надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі» в рамках програми «Власний дім на 2021-2025рр» в сумі 40,0 тис.грн обласному  фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

          Штатна чисельність працівників галузі  «Державне управління”  складає згідно штатних розписів станом на 31.12.2024 року -  45 од.  Фактично  на кінець року було зайнято  34  штатні одиниці, є незаповнені вакантні посади.

По галузі «Освіта» штатна чисельність становить 164,77 од, фактична чисельність працівників на кінець звітного періоду складає 163,37  одиниць, зокрема:

           по дошкільній освіті фактична чисельність працівників  склала 29,4 шт. од., змінилася мережа у вересні;

           по загальній середній освіті  фактична чисельність 133,97 шт. од.  У порівняні з 2023 роком  кількість штатних одиниць зменшилась через проведення оптимізації, закриття двох філій та надання фінансової автономії Старобогородчанському ліцею;

          По галузі „Культура” штатна чисельність працівників складає 11,25 штатних одиниць, фактично зайнято 10,25 од,  з них по  КПКВ 0114060 - 8,25 шт.од, та  КПКВ 0114030  - 2 шт.од. Чисельність зменшилась оскільки призупинено роботу двох бібліотек

По місцевій пожежній охороні  КПКВ 0118130   є 4 фактичні  і планові штатні одиниці.

Робітники з благоустрою  у штатному розписі на 2024 рік закладено 9,5 од., на кінець року всі ставки повністю зайняті.

 

ІНША ІНФОРМАЦІЯ

Фінансовим відділом перевірено та погоджено 80 Довідок про зміни до кошторисів та змін до помісячного плану асигнувань.

Порушень бюджетного законодавства не виявлено.

Хочу подякувати, перш за все Збройним силам України, які стали міцним щитом для кожного з нас, волонтерам, які  сформували і утримують надійний тил, працівникам медицини,  освіти, культури, комунальних та приватних підприємств,  працівникам апарату ради та її виконавчих органів, депутатському корпусу, виконавчому комітету,  кожному небайдужому мешканцю громади, який відгукувався на перше прохання надання допомоги у забезпеченні життєдіяльності громади, збереженні спокою на території населених пунктів, у наданні допомоги нашим захисникам, всім платникам податків, завдяки ВАМ ми разом вистояли ще один рік нашої незламності. Дякую священникам за духовний супровід, молитву та благословення.

Щиро вдячний всім захисникам за відвагу, мужність та неймовірну силу! Дякую за спокійну ніч та новий ранок. Ми вдячні вам за те, що захищаєте нас та нашу рідну землю, за вашу стійкість та незламний дух. Ми пишаємося кожним з вас та вашими спільними вчинками.

І нехай рік, що розпочався, виправдає наші найсміливіші очікування та стане роком нашої Перемоги!

 Віримо в Збройні Сили України! Віримо в нашу Перемогу!

Слава Україні! Героям Слава!

Фото без опису

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь