Селу Нивочин Старобогородчанської ОТГ– 384 роки
СЕЛУ НИВОЧИН – 384 роки
20 листопада жителі села Нивочин відзначали 384 річницю згадки про село.
Такий великий вік, скільки різних доль та подій пройшли за цей період. І кожен рік вписує в історію села свої сторінки.
Тікаючи від панщини, батько з синами Гринь та Лесь зупинилися відпочити на березі річки з численними потічками і так сподобали собі місце, що розорали ниву на галявині урочища Мосточин та оселилися. Від слів «нива» та «Мосточин» назвали село Нивочин. Так з того часу живуть нивочинці, безмежно люблячи природу краю, обробляючи численні поля та користуючись багатствами лісів, що з усіх сторін огортають село.
День свята видався холодним, повсюди кучугури снігу від сильних опадів та розчищених доріг і стежок, а в фойє Будинку культури людно і гамірно. Прийшли на свято діти, молодь, і люди похилого віку.
З благословенням та привітанням звернувся до жителів села отець Роман.
Церковним співом розпочав свято хор церкви святого Миколая УПЦ КП.
Піснею «Ласкаво просимо» продовжили концертну програму вокальна група дівчат Будинку культури села Нивочин (керівник Андрій Луців), а короваєм та медом в цей час пригощали глядачів Вадим Федорів та Аня Говера.
Староста села Нивочин привітала громаду села з святом, побажала здоров’я, щастя, божого благословення та довгих років життя .
За плідну працю, вагомий внесок у розвиток села Нивочин, активну участь у громадській, культурній та духовній діяльності, за моральну та матеріальну допомогу вручено подяки
- церковному хору під керівництвом Дмитра Кочкова
- активним жителям села під керівництвом Василя Цюпи
- директору Нивочинської ЗОШ І-ІІ ступенів Михайлу Васильовичу Олексин
- настоятелю парафії УПЦ КП отцю Роману Потятиннику
- настоятелю парафії УГКЦ «Святого Миколая» отцю Ярославу Диріву
- меценату та уродженцю села Нивочин Василю Олексійовичу Друк.
Прозвучали слова вдячності і шани та вручення подарунків:
- героям АТО, які мужньо та чесно захищали свою державу – А.М.Вагіль, І.В.Дутчак, Л.М.Морошан, М.М.Вагіль, Т.М.Басараб;
- воїнам-інтернаціоналістам – В.І.Дидич, М.М.Бабій
- учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС – В.В.Говера, П.В.Магас
- літнім людям, які під час війни були вивезені на примусові роботи в Німеччину – Ю.М.Мартинюк, Ю.Ф.Полагнюк, М.Ф.Ткачук, П.І.Бабій, Ю.М.Магас
- найстаршим жителям села – 95-річній П.І.Бабій, 94-річним Ю.М.Говера та М.І.Дутчак
- матерям, що народили та виховали семеро дітей – П.В.Сенич, О.М.Федорів, Ю.М.Мартинюк
- родини, що прожили в парі 62 роки – Дмитро та Марія Мартинюк, Михайло та Юстина Глеб, Федір та Юстина Говера
- сім’ї, які цього року стали на рушничок щастя – Іван та Тетяна Човчан, Юрій та Іванна Ківенько, Олег та Мар’яна Суслик
- новонароджених жителів села Нивочин – Наталочка Мартинюк, Антонінка Василик та Веронічка Гебура.
Цими днями відсвяткували своє день народження уродженці села Цюпа Василь та Трінчук Оксана 1988р.н.,Романів Юстина Іванівна 1938р.н., Танчак Софійка 2010р.н., Піта Наталія Михайлівна 1978 р.н., Стасюк Любов Ярославівна 1979р.н. , Магас Параска Дмитрівна 1941р.н. Їх щиро привітали присутні та староста вручила пам’ятні подарунки.
Піснею «Село моє» привітала жителів та гостей села нова директор Будинку культури Наталя Данилюк, пісня «Біля тополі» прозвучала у виконанні молодої, талановитої жительки села Віти Федорів.
Привітав жителів та гостей села запрошений гість, житель села Лесівка, аматор сценічного мистецтва Андрій Приймак.
Із веселими коломийками (автор Галина Хмелівська) виступив родинний ансамбль Говерів.
Танцем, віршами і сценкою потішили присутніх нивочинські школярі.
Вокальна група жінок виконали веселу жартівливу пісню «А в селі», всіх розвеселила авторською гуморескою Галина Магас.
З великим успіхом виконана сценка «Зустріч із Олею Фреймут».
Здавна село славиться багатими традиціями та обрядами, весело активно та гармонійно під бурхливі аплодисменти виконано обряд вечорниць у виконанні колективу жінок села Нивочин. На закінчення свята піснею «Хай добро вам сіється» жителів та гостей села привітав гурт «Черемош», який супроводжував дискотеку для дітей та дорослих.
Гордиться Нивочин людьми, що вийшли з рідного села і славу його понесли по світу: науковий співробітник Р.П.Морошан, лікар-хірург В.М.Костюк, полковник Я.В.Бабій, викладач ПНУ ім..В.Стефаника М.В.Малишева (Сенич), інженер кафедри технічного університету нафти і газу М.М.Дашко, підполковник В.Андріїв, покійний скульптор Ф.О.Стефанців та інші.
Слова привітання прозвучали для вчителів та медичних працівників, які багаторічною невтомною працею залишили пам’ять про себе.
За допомогу в організації свята дякуємо сільському голові Старобогородчанської с/р ОТГ Я.М.Здерці, головному бухгалтеру ОТГ С.В.Сидоркіній, директору ПП Сендем І.Д.Сенчаку, приватному підприємцю В.Морозу, місцевому підприємцю І.М.Сеничу.
Ще довго розмовляли за гостинним столом односельчани та гості села, пригощаючись борщем та пампушками, блинами «Козацька насолода» та бутербродами, які готували до столу Л.Павлюк, Р.Глуханюк. О.Бистриця, Г.Сенич, І.Павлюк.
А діти ласували фруктами, цукерками та всякими смаколиками, втішаючи сміхом всіх навкруги.
Староста с.Нивочин Старобогородчанської с/р ОТГ Морошан М.П.