A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Старобогородчанська громада
Івано-Франківська область, Богородчанський район

Новини

У Старобогородчанській ОТГ відзначили Всесвітній день вишиванки

Сьогодні 17 травня 2018 року працівнии Старобогородчанської сільської ради об’єднаної територіальної громади прийшли на роботу у вишиванках. Так вони підтримали свято «Всесвітній день вишиванки», яке відзначається щороку, у третій четвер травня. Цього дня кожен українець, йдучи на роботу чи до школи, одягає вишиту сорочку, демонструючи невід’ємний зв'язок сотень поколінь нашого народу.  Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. 

14:51 17.05.2018

Оголошення

Тисменицьке об’єднане управління Пенсійного фонду України  Івано – Франківської області інформує, що  24 травня 2018 року у приміщенні Старобогородчанської с/р ОТГ  буде проведено виїзний прийом громадян представниками  Богородчанського відділу обслуговування громадян Тисменицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано – Франківської області.

11:15 17.05.2018

Розпочалося голосування за проекти місцевих ініціатив у рамках реалізації Програми «Бюджет участі Старобогородчанської об’єднаної територіальної громади»

Шановні жителі громади! 14 травня розпочалося голосування за проекти місцевих ініціатив у рамках реалізації Програми «Бюджет участі Старобогородчанської об’єднаної територіальної громади», яке триватиме до 14 червня. Ознайомитись з проектами та проголосувати можна буде на Інтернет-платформі:  Бюджет міських ініціатив «Громадський бюджет» за адресою https://staribogorodchany.pb.org.ua/ або в контактних центрах, які працюватимуть протягом 14 травня - 14 червня 2018 року за адресами: -с.Старі Богородчани, вул. І. Франка, 1, Цетр надання адміністративних послуг Старобогородчанської сільської ради; -с.Скобичівка, вул. Лесі Українки, кабінет старости с. Скобичівка; -с.Нивочин, вул. Шевченка, 110, кабінет старости с. Нивочин; -с. Гринівка, вул. Б. Яцківа, кабінет старости с. Гринівка; -с. Лесівка, вул. Лесі Українки, 86, кабінет старости с. Лесівка. Розклад роботи: Понеділок-четвер з 8.00 до 17.00 год. П'ятниця з 8.00 до 16.00 год. Перерва на обід з 12.00 до 13.00 год. Вихідні дні: субота, неділя Відео інструкція, як зареєструватись в системі «Громадськимй бюджет» https://www.youtube.com/watch?v=5JqRi3tB7hw Інструкція з реєстрації користувача в системі “Громадський проект” методом “BankID”  https://rada.info/upload/users_files/04357265/95d1b21f434b458366dab79718bdc3b8.pdf

10:09 14.05.2018

Зміни до порядку надання субсидії.

            Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови КМУ від 28.12.2016 р. №1022» затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій та передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви і декларації визначеним категоріям осіб (пункт 2 Постанови):

15:49 11.05.2018

Увага! Борщівник Сосновського!

За останні роки набуває поширення дуже небезпечна, отруйна і дикоросла до 3-5 метрів висоти, товщиною стебла до 10 см багаторічна рослина - Борщівник Сосновського  (Heracleumsosnowskyi Manden).  Зацвітає на 2-7 рік життя, переносить заморозки до -7 -9 0 С. Основними місцями його розвитку є необроблювальні угіддя, береги потічків, річок, каналів, узбіччя доріг, деградовані луки, пасовища тощо. При контакті людини з рослиною спричиняє опіки, які важко загоюються. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, у т. ч. з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Способи боротьби з борщівником є різні. Основних — два: хімічний і механічний. Перший полягає в застосуванні спеціальних хімічних препаратів, другий — у систематичному викошуванні рослини, особливо до початку цвітіння.  Однак хімічні препарати можна не скрізь застосовувати. Зокрема забороняється використовувати в межах населених пунктів, вздовж доріг, біля річок і потічків.  Для того, щоб механічний метод був ефективним, потрібно систематично підрізати корені на глибині 8-12 сантиметрів та багаторазово підкошувати паростки, що відростають. Не припиняти такі роботи протягом кількох років до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння в ґрунті. Якщо ж упущено момент і рослини зацвіли, то скошену масу (борщівник цвіте з липня і майже до вересня) обов’язково треба спалювати, бо насіння дозріває навіть тоді, коли зацвівша рослина скошена. А одна така рослина дає 15-20 тисяч летючих насінин. Причому насіння може прорости в ґрунті навіть через 10-12 років! Боротьба буде ефективною, коли проводиться одночасно в усій зараженій місцевості. Чого не слід  допускати  знищуючи зарості борщівника Сосновського: - скошувати рослини борщівника в період цвітіння і на початку дозрівання плодів; - застосовувати не зареєстровані в Україні і не рекомендовані гербіциди; - під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла; - скошений матеріал не можна залишати кинутим на місці без скидання купи і спалювання; - не можна близько підходити до рослин, або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати квіти, фотографуватись тощо. Виконком Старобогородчанської сільської ради вимагає від користувачів земельних ділянок вжити невідкладних заходів по боротьбі з борщівником Сосновського та недопущенню його розповсюдження.  У випадку невжиття заходів по боротьбі з бур’янами, в тому числі борщівником Сосновського, такі землекористувачі будуть притягнуті до адміністративної відповідальності, а сільською радою буде  ініціюватись процедура вилучення таких ділянок та переведення їх в землі запасу сільської ради.

16:14 10.05.2018

У Старих Богородчанах відзначили День пам'яті та примирення

08 травня 2018 року вся Старобогородчанська громада відзначила День пам'яті та примирення і День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З цієї нагоди біля Обеліску Слави в селі Старі Богородчани відбувся мітинг-реквієм «Вогонь війни у пам'яті навічно.  «Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої світової війни” – цими словами відкрила мітинг його ведуча Василина Барабаш. Спільну поминальну панахиду відправили о. Анатолій (Українська Православна Церква Київського Патріархату святого Юрія) та о. Любомир (Українська Греко-Католицька Церкви Різдва Пресвятої Богородиці). Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв найстрашнішої війни в історії людства, пам’ять героїв Небесної Сотні, пам’ять загиблих бійців, що віддали своє життя за нашу незалежність у війні на Сході України. Щирі поетичні слова звучали від учнів Старобогородчанської школи (педагог-організатор Василишин Л. І.), а пісенний спів дарували Діана Проць та хор церкви Різдва Пресвятої Богородиці ( регент Козоріз І. Д.).  Щирі слова подяки від підростаючого покоління прозвучали для жителя Старих Богородчан – ветерана війни Гринишина Степана Івановича.  Страшні сліди і біль залишила нам війна. Сьогодні нам потрібно лиш єдине - мирна і щаслива Україна! Пам'ятаймо про безсмертний подвиг тих, хто врятував нашу землю від фашизму! Пам’ятаймо подвиг тих, хто сьогодні захищають наш мир і спокій.

14:06 10.05.2018

Звернення до Старобогородчанської сільської ради ОТГ

До сільської ради надійшло звернення Івано-Франківського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» щодо надання допомоги жителям села Устеріки, що входить до складу Білоберізької ОТГ Івано-Франківської області. Звернення викликане тим, що внаслідок непоправного лиха – пожежі, яка сталася вночі 27 квітня 2018 року в Устеріківській ЗОШ І-ІІ ст.. вогнем повністю знищено 2-й поверх будівлі, перекриття і оздоблення 1-го поверху, виведено з ладу систему опалення, пошкоджено шкільну та побутову техніку, обладнання. У скрутному становищі опинилися 80 дітей, які змушені добиратися до найближчого навчального закладу більше 10 км. Вкрай обмежений бюджет Білоберізької ОТГ робить дуже складним вирішення проблеми відбудови шкільного приміщення. В зв’язку з цим просимо депутатів сільської ради підтримати пропозицію щодо надання фінансової допомоги жителям с. Устеріки шляхом передання субвенції сільському бюджету Білоберізької ОТГ. Ознайомитися з текстом звернення можна за посиланням: https://rada.info/upload/users_files/04357265/91fe40621409448d26a3bcf4145f9894.pdf

13:53 07.05.2018

Відбулася двадцята сесія Старобогородчанської сільської ради

04 травня 2018 року відбулася двадцята позачергова сесія Старобогородчанської сільської ради. Сесію відкрив та вів сільський голова Ярослав Здерка. В роботі сесії взяли участь секретар сільської ради Ірина Долотко, заступники сільського голови Юрій Іванишин та Іван Лесів, старости сіл, працівники виконавчого апарату сільської ради, представники громадськості. На розгляд сесії було винесено два питання:

14:03 05.05.2018

На гостини до бібліотеки

Чудового весняного і, по-літньому, теплого дня гамірно було в книгозбірні с.Нивочин.  Це вихованці дошкільної групи Нивочинського НВК разом із своїми вихователями завітали в гості на свято під назвою «На гостини до бібліотеки", яке відбулося 2 травня 2018 року. Спільними зусиллями завідувачки бібліотекою Л.В.Павлюк та вихователів Т.В.Говери, Н.В.Дидич, помічника вихователя Н.П.Данилюк проведено знайомство дітей з бібліотекою. Дошкільнятам розповіли як з’явилася книга, ознайомили із правилами поведінки у книжковому домі та пояснили чому потрібно берегти книги.  Хлопчики та дівчатка розказали бібліотекарю свої улюблені казки. Вони дружно відгадували загадки, були активними та проявили неабиякі знання під час проведення казкової вікторини, відгадуючи назви казок за малюнкам, та уривками,  грали в ігри.  Після перегляду улюбленого мультфільму більшості дітей «Свинка Пепа»" учасники заходу ознайомитись із книжковою виставкою «В гостях у казки». Веселі дітки повернулись до дитячого садочку, а на згадку про зустріч залишилися світлини, враження, гостинці та бажання знову прийти до бібліотеки, адже любов до книги їм прививають вихователі.

08:31 03.05.2018

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь